energa_sponsor_strategiczny

Po kolejne ligowe punkty udajemy się do Świecia

Świecie to kolejne miasto do którego zawita tej jesieni Bałtyk w walce o ligowe punkty. W poprzednim sezonie Wda była bardzo gościnna dla biało-niebieskich. Wiosną tego roku wygraliśmy u nich 3:0 po golu Łukasza Duszkiewicza i dwóch trafieniach Mateusza Kuzimskiego. Wcześniej, jesienią sezonu 2017/2018, w Gdyni wygraliśmy również 3:0 (Letniowski, Bartlewski, Kuzimski).
Nie pozostaje zatem nic innego, jak liczyć na ponowną gościnność Wdzian i dobre wieści ze stadionu przy ul. Sienkiewicza 18.

Wda w tym sezonie radzi sobie dość średnio. Jedyny wygrany pojedynek zaliczyli już w pierwszej kolejce (1:0 u siebie z Chemikiem). W kolejnych spotkaniach albo remisowali (po 2:2 z Górnikiem, Świtem i Kotwicą, 0:0 z Jarotą), albo przegrywali (2:1 z Wierzycą i 5:0 z Radunią).

W Bałtyku w tym meczu nie wystąpi na pewno nasz kapitan. Przemysław Kostuch uzbierał 4 żółte kartki i musi się poddać upomnieniu regulaminowemu. Wciąż leczy się Jakub Biskup. Trener może natomiast skorzystać już z usług Mateusza Góry, który pierwsze przetarcie w biało-niebieskich barwach zaliczył w środę, w pucharowym meczu w Przodkowie.

Mecz Wda Świecie – Bałtyk Gdynia odbędzie się w sobotę, 22 września br. o godzinie 16:00.

Jeśli ktoś nie może pojawić się na stadionie w Świeciu, będzie miał okazję zasiąść przed komputerem, tabletem, smartfonem lub telewizorem. Portal imprezylive.pl przeprowadzi transmisję live z tego spotkania.
Retransmisja w telewizji Vectra, kanał 250 – 23.09.2018, godz. 10.00.