04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

W pucharze pozostał tylko pierwszy zespół

Liczyliśmy na niespodzianki, ale się nie udało. Zarówno trzeci, jak i drugi zespół Bałtyku musiał uznać wyższość rywala. Tylko pierwszy zespół wygrał swój mecz.

Zacznijmy od zespołu juniorskiego, który ma za sobą dwie zwycięskie rundy. Niestety w trzeciej podopieczni Wojciecha Konkola doznali srogiej lekcji futbolu. Goszczący na gdyńskim boisku B Jaguar Gdańsk nie dał gospodarzom żadnych szans, pokonując trzeci zespół Bałtyku aż 10:1.
Możliwość rywalizowania z seniorami, na pewno przyniesie korzyść w przyszłości.
Jedynego dola dla biało-niebieskich zdobył Jakub Barlak.

Los juniorów podzieliły też nasze rezerwy. W meczu rozgrywanym na NSR, Bałtyk II walczył dzielnie z Radunią Stężyca (obecnym wiceliderem III ligi), ale musiał przełknąć gorycz porażki. Co prawda była w końcówce meczu szansa na remis i dogrywkę, ale ostatecznie podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego ulegli 1:2. bramkę dla nas zdobył Dominik Klecha.

Na koniec wreszcie informacja pozytywna. Pierwszy zespół Bałtyku mecz pucharowy rozgrywał w Przodkowie z miejscowym GKS-em. Biało-niebiescy wygrali 3:1. Ale to nie był spacerek. Dość powiedzieć, że po 45 minutach było 0:0. Trener Letniowski dokonał w przerwie dwóch zmian, które spowodowały przyspieszenie gry. Pierwszego gola dla Bałtyku w 49 minucie, po dobrym podaniu z prawej flanki Sebastiana Bartlewskiego, zdobył strzałem głową Michał Marczak. W 55 minucie znów był remis. Bramkę na 1:1 zdobył Tomasz Tuttas. Udanym strzałem (główka) wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego, podyktowanego w wyniku naszej niefrasobliwości w okolicach środkowej części boiska.
Ponownie na prowadzenie wyszliśmy w 80 minucie, a autorem gola z rzutu karnego był Przemysław Kostuch (wcześniej faulowany była Sebastian Bartlewski). Dosłownie na sekundy przed końcem, po solowej akcji lewą stroną, ustalając wynik spotkania na 3:1, na listę strzelców wpisał się Sebastian Bartlewski.
Cieszymy się z awansu do kolejnej rundy i myślami jesteśmy już przy sobotnim, ligowym pojedynku w Świeciu z Wdą.