04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Anioły Garczegorze – Energa Bałtyk Gdynia

Przed nami dwa ważne mecze wyjazdowe, których wyniki będą w znacznym stopniu rzutowały na pozycję wyjściową Bałtyku w rundzie wiosennej.
W najbliższa sobotę. 4 listopada, jedziemy do Potęgowa. Ale nie zagramy z miejscowym TS Pomorze, a z Aniołami Garczegorze. Początek meczu wyznaczono na 12:00.
Od dłuższego czasu garczegorzanie grają na wynajętych boiskach. Ich plac, choć przebudowany, jest miejscem urzędniczo-sądowego sporu gminy z wykonawcą.
Obecne rozgrywki rozpoczęli grając domowe mecze w Bożepolu Wielkim.
W Potęgowie Anioły grają od 12 kolejki. Ulegli wtedy rezerwom Raduni 1:4. Wcześniej, w szóstej kolejce przegrali z Solarem Władysławowo 3:4, a w czwartej zremisowali z Powiślem 2:2. To straty Aniołów na „własnym” boisku. Trzy zwycięstwa zanotowali z Gryfem Wejherowo (3:1), Pogonią Lębork (3:2) i Gedania II Gdańsk (2:1).
W 63 minucie meczu 13 kolejki, Chojniczanka II prowadziła na własnym boisku z Aniołami Garczegorze 4:1. Jednak pięć minut później gospodarze tracą gola na 4:2. Gdy w 90 minucie sędzia odgwizduje koniec spotkania, na tablicy świetlnej widnieje wynik 4:5. Anioły zwyciężają w tym szalonym meczu.
Tydzień temu, Anioły zawitały do Gdańska, by zagrać z Jaguarem. Cenny remis wypuścili z rąk (nóg) dopiero w 95 minucie.
Taka to właśnie jest drużyna. Nieprzewidywalna i twardo dążąca do upragnionego celu.
Bałtyk też kilkukrotnie pokazał, że gra do końca nie jest mu obca. Tak trzeba się zaprezentować w sobotę.