Energa Bałtyk Gdynia – Chojniczanka II Chojnice 2:1 [+skrót]

W meczu 14. kolejki wygraliśmy szczęśliwie z Chojniczanką II Chojnice 2:1 (1:0). Bramki dla biało-niebieskich strzelili Oskar Bohm i Oktawian Skrzecz. Gola dla gości, z rzutu karnego, zdobył Marcin Trojanowski.
To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Od początku mieliśmy problemy ze zdobywaniem terenu i z kończeniem akcji. Mimo to, udało nam się zdobyć bramkę jeszcze przed przerwą, a jej autorem był Oskar Bohm.
Druga część gry to właściwie kopia pierwszej połowy. Z tą różnicą, ze goście poczynali sobie znacznie śmielej. W 79 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, której efektem był rzut karny dla Chojniczanki. Czy Mateusz Długołęcki zagrał piłkę ręka w polu karnym? Zachęcam do obejrzenia skrótu (poniżej) z tego meczu, by wyrobić sobie własna opinię.
Gdy wydawało się, że seria zwycięstw Bałtyku skończy się na liczbie 6, Oktawian Skrzecz zdecydował się na akcje, zakończoną celnym strzałem w 92 minucie. Radość zawodników i trybun była przeogromna.
Takie mecze też trzeba umieć wygrywać. Nam to się udało i zgarnęliśmy jakże cenne 3 punkty.
Energa Bałtyk Gdynia – Chojniczanka II Chojnice 2:1 (1:0)
1:0 33′ Oskar Bohm
1:1 79′ Marcin Trojanowski (rz. karny)
2:1 90+2′ Oktawian Skrzecz