04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Komunikat Zarządu

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami oraz sprzecznymi komunikatami informujemy że:

Od dnia 01.09.2021 Pan Jacek Goliński na zasadzie pełnomocnictwa udzielonego przez Prezesa Jacka Paszulewicz, przejął jego obowiązki i tym samym w ramach tego pełnomocnictwa działa, jako pełnomocnik Prezesa Zarządu SKS Bałtyk Gdynia. Ten stan będzie trwał aż do walnego zgromadzenia członków SKS Bałtyk Gdynia, które planowane jest na początek stycznia 2022 roku. Jednocześnie informujemy, że ze względu na umocowania w KRS, Pan Jacek Paszulewicz nadal czynnie wspiera prace Zarządu w sprawach formalno – organizacyjnych.

Ponadto informujemy, iż SKS Bałtyk Gdynia nie naruszył dotychczas prawa związkowego PZPN a Pomorski Związek Piłki Nożnej aktualnie rozpatruje i ustala wysokość ekwiwalentów za pozyskanych w ostatnim okienku transferowym zawodników.

Pragniemy zauważyć, że pomimo nierozpisanego dotychczas konkursu na drugie półrocze, na promocję miasta Gdynia w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi, klub SKS Bałtyk Gdynia niezależnie od ostatnich słabych wyników sportowych I zespołu, nie posiada zaległości finansowych względem Piłkarzy, Trenerów ani pracowników klubu. Dotychczas wszelkie trudności organizacyjno – finansowe udawało się pokonać dzięki rozważnej polityce finansowej Zarządu oraz wsparciu naszych Sponsorów, Partnerów, ale także w dużej mierze ludziom dobrej woli wywodzącym się z Biało Niebieskiej Rodziny.

Równolegle pomimo trudnej sytuacji sportowej pierwszego zespołu SKS Bałtyk Gdynia należy podkreślić i docenić pracę Trenerów, zawodników drużyny rezerw, III zespołu oraz drużynę juniora starszego. Zespoły prowadzone przez Trenera Jędrzejczaka, Trenera Żemojtela oraz Trenera Jastrzębowskiego aktualnie przewodzą w tabelach V ligi oraz B klasy a zespół prowadzony przez Trenera Marciniaka jest aktualnie na drugiej pozycji w tabeli tuż za plecami Lechii Gdańsk.

Ponadto informujemy, że w dniu 13.10.2021 odbyło się spotkanie, na którym spotkali się przedstawiciele SKS Bałtyk, AP Bałtyk oraz władze Gdyńskiego Centrum Sportu. Na spotkaniu omawiano ewentualne warianty i możliwości długofalowej współpracy oraz powrotu do wspólnej polityki pomiędzy naszymi Klubami. Tym samym mając na uwadze dobro Biało Niebieskiej Rodziny oraz nadzieję na podpisanie umowy współpracy pomiędzy naszymi Stowarzyszeniami, SKS Bałtyk Gdynia udzielił licencji Bałtyk AP na korzystanie ze wszystkich znaków towarowych objętych ochroną na rzecz SKS Bałtyk Gdynia.

Zarząd SKS Bałtyk Gdynia