Relacja z meczu z GKS Przodkowo

Bałtyk Gdynia wygrał w Przodkowie z GKS 1:0. Bramkę strzelił w 63 minucie Igor Jankowski, asystował Adrian Machol. Zatem udał się rewanż za jesienną porażkę 0:4. Nasz zespół zawansował z ósmej na szóstą pozycję.

Obie części meczu były nieco podobne jeśli chodzi o ich przebieg.  W pierwszych kwadransach oglądaliśmy strzały i sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie więcej z gry miał Bałtyk. Próbowali Szymon Nowicki, Maksym Demianchuk i Damian Garbacik. Szczególnie Demianchuk był bliski szczęścia, ale jego uderzenie z najwyższym trudem obronił bramkarz GKS-u.

W drugiej części spotkania gospodarze byli bardzo blisko strzelenia bramki, ale nasza obrona wyszła obronną ręką i wynik nie uległ zmianie. Trzykrotnie interweniować musiał  Michał Bartkowiak, a w jednej sytuacji piłka minęła światło bramki. Wytrzymaliśmy ataki przeciwnika i sami przeprowadziliśmy akcję, która zakończyła się bramką. Kilka podań i Igor Jankowski postawił kropkę nad i.

Poza dwoma ciekawymi kwadransami w każdej z połów oglądaliśmy sporo walki i chaotycznej gry. Brakowało płynności w grze obu drużyn.

Biało-niebiescy wygrali drugi mecz z rzędu, a to ostatnio rzadkość. Z dubletem ligowym mieliśmy ostatni raz do czynienia na przełomie sierpnia i września gdy wygraliśmy 1:0 z Pogonią II Szczecin i 1:0 z Mieszkiem Gniezno.

Za tydzień w niedzielę 9 maja o godzinie 11:00 mecz wyjazdowy z Pogonią II Szczecin.

III liga, gr. 2 – 26 kolejka
GKS Przodkowo – Bałtyk Gdynia 0:1
0:1 – 63′ Igor Jankowski

Bałtyk: Bartkowiak, Nowicki, Biedrzycki, Garbacik, Machol, Wołowski, Demianchuk, Gołuński (65′ Andryszak), Goerke (79′ Poręba), Gułajski, Jankowski
żółta kartka: Igor Jankowski