04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Ostatni mecz w rundzie jesiennej

W sobotę o godzinie 15:00 Bałtyk Gdynia zagra u siebie ze Świtem Szczecin. Jest to zaległe spotkanie z 15. kolejki. Tym meczem zakończymy rundę jesienną, natomiast nie zakończymy rundy zasadniczej. Wiosną czekają nas pojedynki z Nielbą, Kotwicą, Polonią i Flotą. 

Dla Bałtyku będzie to ostatni mecz w tym roku, natomiast szczecinianie mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie (6 grudnia z Pomorzaninem). Rywale mają chrapkę na zajęcie drugiego miejsca na koniec roku. Przy ich dwóch zwycięstwach do Raduni mogą tracić tylko jeden punkt. Bałtyk powalczy o oddalenie się od granicy dziewiątego miejsca w tabeli. Biało-niebiescy mają szansę wskoczyć na czwarte miejsce i odskoczyć na dystans sześciu punktów dziewiątemu Jarocie Jarocin.

Bałtyk w tym sezonie jeszcze nie przegrał w Gdyni. Z siedmiu meczów podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego cztery wygrali i trzy zremisowali. Bilans bramkowy wynosi 16-2. Jednego gola w Gdyni strzelił Jarota na Stadionie Miejskim i jednego tydzień temu KP Starogard Gdański na Narodowym Stadionie Rugby. Bałtyk i Świt to jedyne drużyny, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały na swoim terenie w lidze. W rozgrywkach Pucharu Polski Świt przegrał 0:1 z Cracovią.

Świt Szczecin w delegacji wygrał sześć spotkań i jedno przegrał. Bilans bramkowy wynosi 18:8, z czego aż pięć bramek rywale stracili w Stężycy, gdy ulegli Raduni 1:5.

Świt notuje serię pięciu zwycięstw ligowych. Pokaz siły drużyna prowadzona przez Andrzeja Tychowskiego zademonstrowała w Środzie Wielkopolskiej. 25 października świtowcy wygrali aż 6:0.

Strzelanie bramek w drużynie rywali spoczywa na kilku zawodnikach. Po siedem trafień na koncie mają Szymon Kapelusz, Adam Nagórski i Shuma Nagamatsu. Sześć bramek to dzieło Przemysława Brzeziańskiego, ale pod koniec września zmienił on barwy klubowe na Błękitnych Stargard.

Rok temu 9 listopada Świt w Gdyni wygrał 3:0.

III liga, gr. 2 – 15. kolejka
Bałtyk Gdynia – Świt Szczecin
28 listopada 2020 r, godz. 15:00
Narodowy Stadion Rugby