Unia Swarzędz pokonana

Bałtyk Gdynia w pierwszym w historii meczu z Unią Swarzędz wygrał 1:0 po golu Michała Marczaka w 51 minucie. Akcję zainicjował Damian Garbacik, który po ładnym rajdzie zanotował asystę.

W pierwszej części spotkania najciekawsze okazje strzeleckie mieli Michał Marczak, Maksym Demianchuk i Fabian Lengiewicz, ale ich uderzenia mijały bramkę. Po jednej z akcji piłka wylądowała w siatce po strzale Adama Gołuńskiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego i wynik pozostawał bez zmian. Po stronie rywali jedno groźne uderzenie, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla gdynian. Po indywidualnej akcji Damiana Garbacika do siatki trafił Michał Marczak. W końcówce ten sam zawodnik stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale ostatecznie piłka minęła światło bramki. Rywale w odpowiedzi oddali strzał z dystansu, z którym poradził sobie Michał Bartkowiak.

Bałtyk Gdynia dopisał trzy punkty. Strata do lidera wynosi siedem punktów. Przewaga nad dziewiątym zespołem wynosi dziewięć punktów.

Bałtyk w Gdyni pozostaje bez porażki. W sześciu meczach cztery zwycięstwa i dwa remisy. Tylko jeden stracony gol (Jarota 1:1).

Bałtyk Gdynia – Unia Swarzędz 1:0 (0:0)
1:0 – 51′ Michał Marczak

Bałtyk: Bartkowiak – Goerke, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki, Gołuński (66′ Biedrzycki), Demianchuk, Buławski (79′ Dziadkowiec), Bartlewski (87′ Machol), Gułajski, Marczak
żółte kartki: Demianchuk, Lengiewicz, Dziadkowiec, Bartkowiak