04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Zapowiedź meczu z Unią Swarzędz

W niedzielę o godzinie 19:30 Bałtyk Gdynia podejmować będzie Unię Swarzędz. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Unia została założona w 1921 roku. Przez wiele lat w tym klubie działało się wiele sekcji. Do dziś istnieją piłka nożna, zapasy, lekkoatletyka i gimnastyka. Jeśli chodzi o piłkę nożną, największym sukcesem „Dumy Swarzędza” jest gra na zapleczu ekstraklasy w sezonie 1994/95.

Unia po dwunastu kolejkach zajmuje piętnaste miejsce z dorobkiem piętnastu punktów. Na ten rezultat składają się cztery zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek. W delegacji Unia wygrała  jedno spotkanie (3:1 z KP Starogard Gdański) zremisowała dwa (0:0 Świt i 0:0 Polonia). Unia jako pierwsza i na razie jako jedyna drużyna urwała punkty liderowi ze Środy Wielkopolskiej. Oprócz wspomnianego zwycięstwa z KP, Unia trzy punkty zdobywała w pojedynkach z Gwardią (2:0), Gryfem (2:1) i Pomorzaninem (2:0). Najczęściej do bramki trafia Tomasz Neumann – 4 gole. O jedną bramkę mniej mają Radosław Barabasz i Michał Przybyła. Aktualny bilans bramkowy Unii wynosi 17:16.

Bałtyk przed tygodniem przegrał w Przodkowie z GKS 0:4. Potknięcie biało-niebieskich wykorzystał Świt Szczecin, który wskoczył na trzecie miejsce spychając nasz zespół na czwartą lokatę. W miniony wtorek gdynianie awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim po zwycięstwie z GKS Sierakowice 6:2. Trzy bramki strzelił Igor Jankowski, dwie Damian Garbacik i jedną Adrian Machol.

Bałtyk Gdynia do tej pory nie miał okazji grać z Unią Swarzędz. Będzie to więc pierwsze spotkanie obu drużyn w meczu o stawkę.

13 kolejka, III liga gr. 2
Bałtyk Gdynia – Unia Swarzędz
niedziela, 25.10.2020 r. godz. 19:30
Narodowy Stadion Rugby, ul. Kazimierza Górskiego 10