04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

To jest ten dzień, ta chwila, świętujemy 90 lat Bałtyku Gdynia!

W sobotę 12 września o godzinie 17:00 Bałtyk Gdynia w ramach siódmej kolejki zagra z Jarotą Jarocin. Zapraszamy sympatyków biało-niebieskich do wspólnego świętowania!

To będzie wyjątkowy dzień dla naszego klubu. Będziemy świętować 90-lecie założenia Bałtyku Gdynia. Zaczniemy czterogodzinnym festynem, który rozpocznie się o 12:00. Nie zabraknie dmuchanych zabawek, atrakcji prowadzonych przez animatorów. Można liczyć również na gastronomię.

O godzinie 15:00 na płycie głównej zagrają oldboje Bałtyku Gdynia z Polonią Warszawa – drużyną z 2000 roku, która wówczas zdobyła tytuł Mistrza Polski.

O godzinie 17:00 rozpocznie się pojedynek w ramach III ligi. Bałtyk kontra Jarota Jarocin.

Wcześniej pisaliśmy:
Bilety i cegiełki
Festyn
Mecz na Stadionie Miejskim

Wprawdzie historycznie z Jarotą lepszy bilans bezpośrednich gier leży po stronie gdynian, to mamy jednak pewne rachunki do wyrównania. Oto bowiem nasi jutrzejsi rywale wygrali  z naszą drużyną dwa ostatnie pojedynki. Niewiele ponad rok temu w Gdyni przegraliśmy 0:4.

Do jutrzejszego pojedynku biało-niebiescy w pewnym sensie startują w roli faworyta. Podopieczni trenera Jerzego Jastrzębowskiego po sześciu meczach zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 16 punktów. Jarota z dorobkiem 11 punktów trzy lokaty niżej od gdynian. Zespół z Jarocina to trzeci najbardziej bramkostrzelny zespół. Na 17 trafień aż 8 jest autorstwa Krzysztofa Bartoszaka – lidera klasyfikacji króla strzelców. To nie jedyne zagrożenie, którego musimy się spodziewać. Jarota to mocny zespół i należy spodziewać się jutro bardzo trudnego spotkania. Patrząc na aktualną tabelę, Jarota jest drużyną, która zajmuje najwyższe miejsce z ekip, z którymi mieliśmy okazję grać do tej pory.

Na koniec jeszcze informacja organizacyjna. Parking dla kibiców będzie przygotowany przy boisku B (boisko ze sztuczną nawierzchnią). Następnie można wzdłuż hali i bocznego boiska przejść na festyn i stadion.