znak A inwersyjny PANTONE

Pierwsze decyzje

Po podaniu się do dymisji Zarządu, nastąpiły kolejne kroki. Pod koniec października prezesem Bałtyku Gdynia został Jacek Paszulewicz, wychowanek Polonii Gdańsk, jako zawodnik mistrz Polski z Polonią Warszawa i Wisłą Kraków, jako trener prowadził Olimpię Grudziądz, GKS Katowice i Widzewa Łódź.

Do pierwszych zadań nowego prezesa należą skompletowanie nowego Zarządu Bałtyku Gdynia oraz przeprowadzenie działań restrukturyzacyjnych w klubie.
Skutkiem są pierwsze decyzje. Z dniem 25 listopada br. klub rozstał się z siedmioma zawodnikami, a są nimi: Laurențiu lorga, Sebastian Murawski, Michał Bajdur, Gracjan Horoszkiewicz, Maciej Kazimierowicz, Michał Efir i Tomasz Zając. Rozstanie z tymi zawodnikami było niezbędne w kontekście dalszego funkcjonowania klubu w kwestii organizacyjno-finansowej.

Celem Bałtyku Gdynia jest powrót do równowagi finansowej (mocno zdestabilizowanej przez Kamila Z.), jednocześnie walcząc o pozostanie na szczeblu centralnym jakim jest utrzymanie statusu trzecioligowca.
Nadal apelujemy o wsparcie wszystkich, nie tylko sympatyków Bałtyku Gdynia. Ta pomoc może realnie stanowić o tym jak będzie wyglądała walka o ligowy byt. Liczy się każda pomoc, i ta materialna (zrzutka) i ta niematerialna.

Bałtyk Gdynia jest potrzebny na sportowej mapie Polski, to tradycja godna uratowania.