04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

W końcu!

Bałtyk Gdynia wygrał z KP Starogard Gdański 1:0 (1:0), po golu strzelonym w 31 minucie przez Matusza Gułajskiego!

Mateusz Gułajski, urodzony w Wejherowie dziewiętnastolatek, jest strzelcem pierwszej bramki dla Bałtyku w tym, jakże trudnym dla nas, sezonie (Oczywiście wiemy, że to drugi gol na naszym koncie, ale pierwszy był trafieniem samobójczym). W 31 minucie, po podaniu Michała Efira, wykazał się sporą dawką zimnej krwi w sytuacji podbramkowej i płaskim strzałem, tuz przy słupku, umieścił futbolówkę w bramce gości. Radość kibiców Bałtyku nieopisana.

Wcześniej, od pierwszych minut, przeważali zawodnicy KP Starogard Gdański. W 18 minucie pierwszy raz w tym meczu błysnął Marcin Matysiak, broniąc rykoszetujący strzał Filipa Sosnowskiego. W 84 minucie „Misiek” uratował nas, po raz wtóry. Znów stanął oko w oko z Filipem Sosnowskim, który tym razem starał się pokonać naszego bramkarza z 3 m. Nic z tego. Instynktowna parada i wciąż na zero w z tyłu.
W doliczonym czasie Sebastian Bartlewski miał okazję do zdobycia drugiego gola, ale jego płaski strzał „po dalszym słupku” trafił właśnie w słupek.

481 minut czekaliśmy na gola zdobytego przez naszego zawodnika, 540 by cieszyć się po ostatnim gwizdku sędziego. Czekaliśmy długo, ale wreszcie opuściliśmy ostatnie miejsce w tabeli.

Już dziś zapraszamy naszych kibiców na przyszłotygodniowy mecz do Stężycy. Z Radunią zagramy w niedzielę o godzinie 15:00.