energa_sponsor_strategiczny

W piątek gramy z Chemikiem

W piątkowe popołudnie zapraszamy na Bałtyk! O godzinie 17:00 biało-niebiescy zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz.

To będzie bardzo ważny mecz dla obu ekip. Goście, po niespodziewanej wygranej przed tygodniem z Radunią Stężyca, na pewno będą chcieli podtrzymać dobra passę, a 3 punkty są im potrzebne w walce o utrzymanie. Bałtyk przed tygodniem pauzował (z powodu powołań do kadr młodzieżowych reprezentacji Polski zawodników Pogoni II Szczecin), zatem nie do końca wiadomo jak ta przerwa wpłynie na naszych zawodników. Czy mecz z Polonią był tylko falstartem, a prawdziwy obraz naszej drużyny można było zobaczyć podczas meczu z Gwardią? Zobaczymy.

Historia pojedynków Bałtyku z Chemikiem sięga roku 1979. W pierwszym meczu zremisowaliśmy w Bydgoszczy 0:0, a w rewanżu (już w 1980 roku) wygraliśmy u siebie 1:0, po golu Adama Adamusa. Pięć ostatnich pojedynków to najpierw dwie wygrane bydgoszczan (0:1 i 2:0), a następnie seria trzech zwycięstw Bałtyku – 0:1 (Ruszkul) i 1:0 (Zyska) w ubiegłym sezonie oraz 1:3 jesienią obecnych rozgrywek, po golach Przemysława Szura, Arkadiusza Korpalskiego i Piotra Kręckiego.
Ogólny bilans gier to 8 zwycięstw Bałtyku, 2 remisy, 6 porażek, bramki: 16-15.
Czy poprawimy statystyki? Wszystko w nogach naszych piłkarzy.

21. kolejka, 29.03.2019
Bałtyk Gdynia – Chemik Bydgoszcz, godz: 17:00