Jednak tradycja

Tradycji stało się zadość. Od momentu objęcia trenerskiego steru przez Sebastiana Letniowskiego, nie wygraliśmy pierwszego meczu rundy. Pierwszy spisujemy na straty, „odpalamy” w drugim. Dziś właśnie był ten drugi. Bałtyk, po dwóch trafieniach Filipa Sobieckiego (36′, 69′) i golu Michała Marczaka (38), pokonał Gwardię Koszalin 3:1 (2:0), będąc przez cały mecz drużyną lepszą i kontrolującą przebieg spotkania. Bramkę dla gości zdobył Sebastian Ginter (64′).

Trener Letniowski ustawił drużynę nieco inaczej niż przed tygodniem. Na środku obrony postawił na Bartoszów dwóch, Zakrzewskiego i Sobczaka. Występujący na tej pozycji w meczu z Polonią Maksym Demianchuk zagrał tym razem w środku pomocy. Na szpicy mógł wystąpić, pauzujący w meczu wyjazdowym, Michał Marczak i potwierdził, że jest obecnie niezastąpiony na tej pozycji.

Pierwsze 15-20 minut stały pod znakiem zdecydowanej przewagi biało-niebieskich. Mięliśmy trzy doskonałe okazje do objęcia prowadzenia, ale Jakubowi Biskupowi, Sebastianowi Bartlewskiemu i Bartoszowi Sobczakowi zabrakło dokładności. Gdy impet naszych ataków nieco zelżał, nastąpiły dwie minuty, które wstrząsnęły Gwardią. Najpierw celnie uderzył Filip Sobiecki (po podaniu Arkadiusza Korpalskiego), a następnie Michał Marczak skierował do bramki piłkę „wyplutą” przez bramkarza Gwardii po uderzeniu Bartlewskiego.

Po zmianie stron znów zaczęliśmy z impetem. I znów brakowało szczęścia po uderzeniach Sobieckiego (dwukrotnie) i Bartlewskiego. W 64 minucie Gwardia wykonywała rzut rożny. Piłka dotarła na głowę Sebastiana Gintera, który ku zdumieniu wszystkich skierował piłkę do naszej bramki. Na odpowiedź Bałtyku czekaliśmy niespełna 5 minut. Tym razem w głównej roli wystąpił ledwo co wprowadzony Krzysztof Garczewski (zmienił Jakuba Biskupa). Podążył w swoim stylu za nieco straconą piłką, wyłuskał ją spod nóg przeciwnika i wyłożył jak na tacy Sobieckiemu. Wystarczyła „pasówka” i znów prowadziliśmy dwom golami.
Wynik meczu nie uległ zmianie i po ostatnim gwizdku sędziego kibice wraz zawodnikami cieszyli się ze zdobycia 3 punktów.