Złe miłego początki

Bałtyk, w ostatnim jesiennym meczu przed własną publicznością, wygrał z KKS 1925 Kalisz 2:1! Bohaterami spotkania byli Marcin Matysiak, który obronił rzut karny oraz strzelec dwóch bramek dla biało-niebieskich Adam Duda.

Pierwszym wydarzeniem meczu było pojawienie się w wyjściowej jedenastce Bałtyku Marcina Matysiaka, który pauzował z powodu urazu od 31 stycznia br.
O tym jak ważnym elementem drużyny jest popularny Misiek przekonaliśmy się już w 10 minucie. Marcin obronił strzał z rzutu karnego wykonywany przez Huberta Antkowiaka. Sam rzut karny podyktowany był za faul Przemysława Szura.
Kilka chwil później nasz bramkarz wykonał 40-metrowy sprint, by zastopować akcję przeciwników.
Bezradny był natomiast w 33 minucie, gdy z linii 16 metrów w kierunku naszej bramki uderzył Robert Tunkiewicz, wyprowadzając gości na prowadzenie.
Po zdobyciu gola, goście nabrali pewności siebie, a Bałtyk wszelkimi sposobami dążył do wyrównania. Ta sztuka udała się w 45 minucie. Kolejny rzut rożny wykonywał Przemysław Czerwiński. Tym razem jego podanie dotarło na czubek buta Adama Dudy, który sprytnie uprzedził obrońców KKS-u i umieścił piłkę w siatce.

Początek drugiej połowy upłynął pod znakiem lekkiej przewagi gości, którzy mieli dwie sytuacje po których mogły paść gole. Jednak z upływem czasu Bałtyk starał się przejmować inicjatywę. Gdy do końca regulaminowego czasu pozostało 5 minut, kluczowym zagraniem popisał się Przemysław Czerwiński. Dostrzegł dobrze ustawionego Adama Dudę i wykonał silne, ale precyzyjne podanie na dobieg. Blondwłosy napastnik biało-niebieskich nie zmarnował okazji i wyprowadził Bałtyk na prowadzenie, przy okazji radując nieco przemarzniętych już kibiców.

Goście próbowali jeszcze wyrównać, ale gospodarze umiejętnie bronili wyniku, przy okazji wyprowadzając groźne kontry, które jednak nie kończyły się strzałami.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały w Gdyni.