znak A inwersyjny PANTONE

Gościmy lidera

W sobotę, 17 listopada, o godzinie 17:00 Bałtyk zagra o ligowe punkty z aktualnym liderem naszej grupy 3. ligi, czyli KKS 1925 Kalisz.

Historia spotkań z KKS 1925 nie jest długa, liczy raptem 6 meczów. Pierwszy raz spotkaliśmy się na trzecioligowych boiska, a było to w sezonie 2000/2001, kiedy to w Gdyni przegraliśmy 0:1, a w rewanżu zremisowaliśmy 1:1 (gol Artura Rosińskiego). Na kolejny mecz pomiędzy naszymi drużynami czekaliśmy długie 16 lat, gdyż w sezonie 2016/2017 nastąpiła reorganizacja III ligi i doszło do połączenia grup z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i pomorskiego. W Gdyni wygraliśmy 1:0 (gol Piotra Ruszkula), a na wyjeździe 2:1 (trafienia Piotra Karasińskiego i Wojciech Zyski). jedynym zawodnikiem z obecnej kadry, który może pamiętać te starcia jest Marcin Matysiak. Popularny “Misiek” wystąpił też w starciach z Kaliszem w sezonie 2017/2018. To był pierwszy mecz sezonu i pierwszy mecz Sebastiana Letniowskiego w roli trenera biało-niebieskich. Jesienią 2017 roku ulegliśmy gościom 2:3 (gole Szymona Rychłowskiego i Mateusza Kuzimskiego). Na wiosnę, na inaugurację rundy, również przegraliśmy, tym razem 2:1 (gol Przemysława Kostucha).

Goście notują systematyczny progres w lidze, choć początki były trudne. Po pięciu kolejkach KKS miał na koncie jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki. Od 8 września kaliszanie notują zwycięską serię w meczach ligowych.

Bałtyk z kolei wpadł w sinusoidę. Dobre i zwycięskie mecze przeplata porażkami. Przed tygodniem przegraliśmy, tym razem zatem czas na zwycięstwo!

Spotkanie Bałtyk – KKS Kalisz sędziować będzie trójka arbitrów ze Szczecina. Jako główny rozjemca mecz poprowadzi Dawid Błaszczak.

Tradycyjnie mecz transmitowany będzie przez portal imprezylive.pl oraz na 250 kanale telewizji Vectra