znak A inwersyjny PANTONE

Historyczna wyprawa do Gniezna

Przed nami historyczna wyprawa. W sobotę 27 października 2018 roku o godzinie 15:00 Bałtyk Gdynia rozegra premierowe spotkanie z Mieszkiem Gniezno.

Mieszko Gniezno to beniaminek tegorocznych rozgrywek. Poprzednio na szczeblu III ligi gnieźnieński klub występował w sezonie 2010/2011, kiedy to w grupie kujawsko-pomorsko – wielkopolskiej zajął ostatnie miejsce. Ten sezon jest dla Mieszka bardzo udany. Choć dwa pierwsze mecze kończyli remisami, to potem nastąpiła seria czterech zwycięstw (m. in. 7:1 z Pogonią II).
Obecnie Mieszko zajmuje 5. pozycję (Bałtyk jest szósty) ze zdobyczą 24 punktów i o jedno oczko wyprzedza biało-niebieskich. W ostatniej kolejce klub z dawnej stolicy Polski zremisował w Stężycy z Radunią 0:0.

Czy Bałtyk podniesie się po porażce z imiennikiem z Koszalina? Na pewno liczą na to nasi kibice. Jeśli chcemy wciąż zachować bezpieczny dystans do prowadzącej Raduni, nie możemy pozwolić sobie na stratę punktów w Gnieźnie, tym bardziej, że w najbliższym czasie czeka nas seria meczów z drużynami z górnej połówki tabeli.

Sobotnie spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Wojciech Jasiak z Krotoszyna. Jeden z najbardziej doświadczonych arbitrów w 3 lidze ma 35 lat i od ośmiu sezonów prowadzi mecze na tym poziomie. Na liniach pomagać będą mu Waldemar Wandelewski i Grzegorz Król.