energa_sponsor_strategiczny

Derby Bałtyków

Po dwóch sezonach przerwy ponownie mamy okazje przeżyć derby Bałtyków. Do Gdyni przyjeżdża bowiem Bałtyk, ten z Koszalina. Pierwszy gwizdek w sobotę o 17:00.

Po odprawieniu Jaroty z bagażem czterech bramek, tym razem w Gdyni będziemy gościć koszaliński Bałtyk, czyli drużynę z tych samych rejonów tabeli co jarocinianie. Tegoroczny beniaminek  zgromadził dotychczas 9 punktów, a to za sprawą dwóch zwycięstw (2:1 z Wierzycą, 3:2 z Wdą Świecie) oraz trzem remisom (2:2 z Gwardią, 2:2 z Pogonią II, 1:1 z Kotwicą).

W naszym Bałtyku nastroje nieco poprawiły się po wspomnianym tryumfie przed tygodniem, ale mamy w pamięci porażki z Radunią i Stolemem, które są ostrzeżeniem dla naszych piłkarzy.
Zeszłotygodniowa absencja Marka Szulca będzie miała niestety swą kontynuację. Nasz bramkarz doznał bowiem urazu na przedmeczowej rozgrzewce, a dokładne badania wykazały uszkodzenie więzadła rzepki w kolanie. W listopadzie czeka go operacja. Do treningów powinien wrócić w styczniu. Marek, jesteśmy z Tobą!
Na szczęście mamy w klubie tercet dobrych bramkarzy i teraz okazję do zaprezentowania swoich umiejętności po raz kolejny ma Adrian Szady. Na ławce rezerwowych zasiądzie Marcin Matysiak, który wrócił do kadry meczowej już przed tygodniem.

Mecz będzie tradycyjnie transmitowany przez portal imprezylive.pl oraz na 250 kanale telewizji Vectra.