energa_sponsor_strategiczny

Koncert w 2. połowie

Koncertowo zagrał Bałtyk w 2. połowie meczu z Jarotą Jarocin. Cztery bramki dały wysokie zwycięstwo biało-niebieskim.

Pierwsza część meczu nie była tak emocjonująca jak pierwsza. Niby coś się działo, były strzały z dystansu (Bartlewski, Góra), ale generalnie nie zagrażaliśmy bramce Jaroty.

Co innego druga połowa. Spiker był jeszcze w trakcie przypominania składu Bałtyku i gdy wymienił nazwisko Adama Dudy, ten właśnie strzelił pierwszego gola. Just in time. Adam pojawił się na boisku w 46 minucie zmieniając Przemysława Czerwińskiego. Sebastian Letniowski miał przysłowiowego “nosa”. W tym momencie goście przycisnęli. Zakotłowało się pod bramką strzeżoną przez Adriana Szadego (Marek Szulc doznał kontuzji podczas rozgrzewki). W pewnym momencie piłka “zatańczyła” tuż przed linią bramkową, ale Łukasz Duszkiewicz był czujny i wyekspediował piłkę w pole.
Na szczęście biało-niebiescy szybko opanowali sytuację i strzelili druga bramkę. Podanie Sebastiana Bartlewskiego idealnie wykończył Michał Marczak. Ale Jarota dalej atakował. Goście trafili nawet w poprzeczkę, ale Adrian Szady wraz z obrońcami bronili (i nie tylko bronili) dzielnie naszej bramki.
W 75 minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adam Duda, a podawał mu Jakub Biskup. W tej tez minucie na boisku pojawił się Mateusz Kołodziejski, który kilka chwil później dograł piłkę Przemysławowi Szurowi, a ten nie miał kłopotów by umieścić piłkę w siatce.
Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę do bramki skierował Adam Duda, ale sędzią odgwizdał faul Przemysława Kostucha, który przepychał się w polu karnym i ta bramka nie została zaliczona.

Na wyróżnienie, za grę w tym meczu, zasługuje jego najmłodszy uczestnik czyli Filip Sobiecki. Szesnastolatek pokazał nie po raz pierwszy, ze ma umiejętności, serce i chęć do gry. Nie bał się brać odpowiedzialności i kreował grę Bałtyku. To tak nasza perełka…

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 4:0 (0:0)
Bramki:
Adam Duda (47′ 75), Michał Marczak (63′) i Przemysław Szur (80′)

Bałtyk: Szady – Korpalski, Kostuch, Szur, Garbacik [żk], Bartlewski (67′ Biskup), Duszkiewicz, Góra [żk] (67′ Demianchuk), Czerwiński (46′ Duda [żk]), Marczak (75′ Kołodziejski), Sobiecki

Jarota: Kmiecik – Barabasz [żk], Czapliński, Czabański (82′ Sołtysiak), Skowron [żk], Molewski, Skokowski, Łopatka [żk], Piekarski (61′ Dunaj), Komendziński (79′ Tomaszewski), Nowak

Galeria

Zapis meczu utrwalony przez portal imprezylive.pl