Remisujemy ze Świtem

Nie tak miał wyglądać powrót naszych piłkarzy na NSR. Ale po raz kolejny boisko weryfikuje wszystko. I choć wciąż zaliczamy serię meczów bez porażki, to seria zwycięstw zakończyła się na liczbie 4. Dziś na nowej, nowoczesnej i zielonej sztucznej murawie nie potrafiliśmy zdobyć gola.
Po dość niemrawym pojedynku zremisowaliśmy bezbramkowo ze Świtem Szczecin.

Pierwsza polowa meczu nie wzbudziła wielu emocji wśród zebranej publiczności. Kilka dośrodkowań jednych i drugich skutecznie kończyły formacje defensywne zarówno Bałtyku jak i Świtu.
Nieco więcej emocji było po przerwie. Bałtyk zaczął bardziej ochoczo, ale to Świt miał pierwszy dogodną sytuację. Na szczęście piłka uderzona z boku boiska przeleciała wzdłuż bramki, choć dwóch zawodników Świtu czyhało by ją skierować do naszej bramki. W odpowiedzi Adam Duda strzela gola… ale ze spalonego (wcześniej uderzał Michał Marczak). Kolejne minuty przyniosły zbyt lekki i chyba nieco spóźniony strzał Arkadiusza Korpalskiego, akcje Michała Marczaka, który zamiast uderzać na bramkę wdał się w „kiwkę”. Potem widzieliśmy strzał Łukasza Duszkiewicza z dalszej odległości, ale piłka przeleciała nieco powyżej poprzeczki.
W 84 minucie powinno być 1:0. Niestety Przemysław Szur źle uderzył futbolówkę będąc na 5 metrze przed bramką gości. Piłka zamiast zatrzepotać w siatce, przeleciała obok słupka. To była bez wątpienia „piłka meczowa”.
Obie drużyny do końca meczu starały się, ale nic z tych starań nie wynikało.

Po końcowym gwizdku, kibice opuszczali stadion z niedosytem, bo dziś Świt był do pokonania, ale przyznać trzeba, że Bałtyk niewiele zrobił, by to uczynić. Remis nie krzywdzi raczej żadnej ze stron i oddaje to co działo się na boisku.
Czwartą żółtą kartkę obejrzał Przemysław Kostuch, wiec zabraknie go w kadrze na mecz z Wda Świecie.