04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Gdyńskie Poruszenie

We wtorek 9 kwietnia 2013 r. odbył się pierwszy trening w ramach projektu „Gdyńskie Poruszenie”. O godz. 18.00 w dzielnicy Babie Doły, przy skrzyżowaniu ul. Zielonej z ul. Rybaków spotkali się miłośnicy biegania, chodzenia z kijkami i jazdy na rowerze. Ta niezwykle popularna wśród mieszkańców naszego miasta akcja, na stałe wpisała się w harmonogram cyklicznych eventów organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu.

– Tak wspaniały jubileusz pokazuje tylko, jak bardzo mieszkańcy pokochali „Gdyńskie Poruszenie”. To wielki sukces tego projektu. Cieszy tym bardziej, że jako miasto mogliśmy mieć wpływ na aktywizację fizyczną gdynian, co jednocześnie przełożyło się na poprawę ich zdrowia. Z ogromną motywacją do działania rozpoczynamy zatem drugą dekadę tego przedsięwzięcia – ocenia Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. I dodaje: – Naszym zadaniem, jako samorządu, jest zapewnienie warunków do uprawiania sportu, dlatego regularnie oddajemy do użytku kolejne, nowe obiekty, które spełniają te potrzeby.

W Niedzielę, 18 lutego, w Polsat Plus Arenie Gdynia odbędzie się wyjątkowe jubileuszowe spotkanie, podczas którego będzie można wziąć udział w zajęciach znajdujących się w harmonogramie Gdyńskiego Poruszenia, zasięgnąć porad specjalistów i spędzić czas w miłym gronie.

– Zapraszamy wszystkich gdynian – dzieci, młodzież i dorosłych, a także całe rodziny, by wyszli z domów i sprawdzili, jaki zastrzyk hormonu szczęścia daje chwila aktywności sportowej czy rekreacyjnej, jaką porcję endorfin, radości i samozadowolenia możemy uzyskać nawet po krótkim wysiłku fizycznym – zaprasza Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Gdyńskie Poruszenie pokaże, że każdy ma w sobie pokłady pozytywnej energii i dobrego nastroju. Trzeba je tylko uwolnić, na co doskonałym sposobem jest rekreacyjne uprawianie sportów zapewniające życiowy entuzjazm w każdym wieku – dodaje dyrektor.

Jubileuszowa impreza rozpocznie się o godzinie 9:00, kiedy w samym centrum Polsat Plus Areny Gdynia, na parkiet ruszą miłośnicy Jogi. W tym treningu, podobnie jak w pozostałych aktywnościach, mogą wziąć wszyscy chętni bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Oprócz Jogi, w ramach Gdyńskiego Poruszenia, będzie można wziąć udział w zajęciach Zumby, Pilatesu, Body Shape, Zdrowego Kręgosłupa czy Indoor Cycling. Event zakończy się zajęciami dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, dla których panel odbędzie się w godzinach 15:00-15:40, ale to jeszcze nie wszystko.

W ramach akcji odbędą się także wykłady dedykowane kobietom w ciąży oraz wszystkim tym, którzy chcą zgłębić swoje informacje w temacie diety i zdrowego odżywiania.

W Polsat Plus Arenie Gdynia zlokalizowane będą również stanowiska Gdyńskiego Centrum Zdrowia w których będzie można bezpłatnie zmierzyć pomiar glukozy, ciśnienia, cholesterolu, poznać skład swojego ciała, a wyniki skonsultować ze specjalistą min. farmaceutą. Swoje punkty rozstawią również Informacja Turystyczna oraz Gdyńskie Przystanie, w których regularnie odbywają się różnego rodzaju aktywności sportowe.

Każdy z uczestników, kto weźmie udział w zajęciach, otrzyma pamiątkowy worek sportowy i ogromną dawkę endorfin.

Harmonogram

Duża sala:

  • 9.00-9.40 Joga
  • 10.00.10.40 Zumba
  • 11.00-11.40 Pilates
  • 12.00-12.40 Body Shape
  • 13.00 -13.40 Zdrowy Kręgosłup
  • 14.00-14.40 Indoor Cycling
  • 15.00-15.40 Zajęcia dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Mała sala (wykłady):

  • 10.00-10.45 Kobiety w ciąży
  • 11.00-11.45 Dieta w aktywności