Wygraliśmy w Solcu Kujawskim!

Bałtyk wygrał pierwszy ze swoich pięciu finałów! W Solcu Kujawskim pokonaliśmy Unię, bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w III lidze, 0:2 (0:2), a bramki strzelili: 32′ Mateusz Długołęcki, 44′ Jakub Bach.

W jakże ważnym dla nas meczu. początku rzuciliśmy się na rywala, czego skutkiem były dwa gole. Pierwszy, zdobyty z 11. metra w 32 minucie przez Mateusza Długołęckiego, był efektem faulu na Ezana Kahsay’u w polu karnym. Drugą bramkę zdobył Jakub Bach w 44 minucie.
Druga połowa to z kolei napór gospodarzy i walka Bałtyku o utrzymanie prowadzenia. Niestety, ta batalia została okupiona kolejnymi czerwonymi kartkami. Najpierw boisko musiał opuścić Paweł Rabin (faul poza polem karnym w 63 minucie), a następnie Ezana Kahsay (85′). Najważniejsze są jednak 3 punkty, dające nadzieję….