[PP] Bałtyk odpada z Pucharu po rzutach karnych

Bałtyk Gdynia, w meczu 1/8 Finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, przegrał na własnym boisku, w rzutach karnych,  z Gedanią Gdańsk 1:4.  Po 90 minutach wynik brzmiał 1:1, zaś po dogrywce 2:2. Obrońca tytułu odpadł więc z dalszej rywalizacji o to trofeum.

Pierwsze 20 minut pojedynku Bałtyku Gdynia i Gedanii Gdańsk należała do gości. Z upływem czasu gra jednak wyrównała się. Gdy wszystko wskazywało na to, że obie drużyny na przerwę zejdą przy wyniku 0:0, Adam Duda wykorzystał prostopadłe podanie Wojciecha Zyski w pole karne Bałtyku i umieścił futbolówkę w siatce.

Druga połowa to już śmielsze ataki biało-niebieskich. W 63 minucie, niefrasobliwość gości przy wybiciu piłki po wcześniejszym zamieszaniu w polu karnym wykorzystał Bałtyk. Oskar Bohm otrzymał podanie od Oktawiana Skrzecza i z narożnika pola karnego, pięknym uderzeniem w samo okienko dał wyrównanie.

Zasadnicza część meczu zakończyła się wynikiem remisowym, sędzia zarządził więc dogrywkę, a w niej Konrad Waliszewski wykorzystał chwilowe gapiostwo obrońców Bałtyku i wyprowadził Gedanię ponownie na prowadzenie.
Bałtyk jednak walczył do końca. W 3. minucie doliczonego czasu ponownie w roli głównej Oskar Bohm, który otrzymał podanie od Jakuba Bacha i strzelił tuż obok bramkarza gości. Chwilę później sędzia główny odgwizdał koniec spotkania.

W serii rzutów karnych, lepsi okazali się goście i to oni awansowali do dbalszej części rozgrywek.

Bałtyk Gdynia 🆚 Gedania Gdańsk 1️⃣:1️⃣, dogrywka 2️⃣:2️⃣, rz. karne 1️⃣:4️⃣
❎0️⃣:1️⃣ 43′ Adam Duda
✅1️⃣:1️⃣ 63′ Oskar Bohm
❎1️⃣:2️⃣ 102′ Konrad Waliszewski
✅2️⃣:2️⃣ 120’+3 Oskar Bohm