Bałtyk Gdynia – Vineta Wolin 3:2

Bałtyk Gdynia wygrał 3:2 z Vinetą Wolin. Nie brakowało nerwów i emocji. To pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

W pierwszych fragmentach meczu drużyny starały się atakować, ale brakowało konkretów pod obiema bramkami. Po niespełna pół godzinie groźnie zaatakowała Vineta. Po chwili ponownie było gorąco w naszym polu karnym. Wówczas nastąpiła podwójna zmiana w naszym zespole i po kilkudziesięciu sekundach biało-niebiescy objęli prowadzenie. W polu karnym najlepiej odnalazł się wprowadzony właśnie na boisko Maciej Kaźmierczak, który umieścił piłkę w siatce po uderzeniu piłki głową.

Po zmianie stron błyskawicznie wynik zmienił się na 2:0. Po indywidualnej akcji do bramki trafił Jakub Bach. Od 52 minuty rywale grali w dziesiątkę. Jeden z zawodników Vinety otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Wyspiarze jednak się nie załamali takim obrotem spraw i dzielnie atakowali. W rezultacie gol kontaktowy bezpośrednio z rzutu wolnego (74′). Trzy minuty później po uderzeniu głową przez zawodnika Vinety piłka uderzyła w słupek. Bałtyk dobrze zareagował na napór przeciwnika i wrócił do dwubramkowego prowadzenia. Do bramki trafił Miłosz Waszczuk. Ostatnie minuty ponownie były nerwowe. Nasz zespół dał się trochę zepchnąć pod swoje pole karne. Ponownie gol kontaktowy (89′). W doliczonym czasie gry sporo nerwów i rzut wolny tuż przed polem karnym na rzecz Vinety. Tym razem piłka powędrowała nad poprzeczką.

Bałtyk Gdynia – Vineta Wolin 3:2 (1:0)
1:0 – 34′ Maciej Kaźmierczak
2:0 – 46′ Jakub Bach
2:1 – 74′ Szymon Kurczak
3:1 – 79′ Miłosz Waszczuk
3:2 – 89′ Roman Hutyria
Skład: Rabin – Kośnik /ż/ (46′ Bożym), Korpalski /ż/, Lengiewicz /ż/, Drozdowicz, Bach /ż/, Klimek /ż/ (33′ Kaźmierczak), Wołowski (33′ Pasieka /ż//ż/cz.k.92′), Bohm, Gołuńśki (65′ Waszczuk), Skrzecz (80′ Sluga /ż/)

Następny mecz: Jarota Jarocin – Bałtyk Gdynia
sobota, 12 listopada, piątek, godz. 13:30

Strzelcy
2 – Marcel Sluga, Jakub Bach
1 – Mateusz Długołęcki, Igor Jankowski, Karol Fietz, Maciej Kaźmierczak, Filip Łukasik, Oskar Bohm, Jan Klimek, Maciej Kaźmierczak, Miłosz Waszczuk, gol samobójczy