Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 1:2

Bałtyk Gdynia przegrał ostatni mecz ligowy 1:2 z Jarotą Jarocin. Bramkę dla biało-niebieskich strzelił Michał Marczak. Nasz zespół zakończył rozgrywki ligowe na czternastym miejscu. Do II ligi awansowała Kotwica Kołobrzeg. III ligę opuściła Elana Toruń, Kluczevia Stargard i Bałtyk Koszalin.

Początek spotkania był spokojny. Jakby rywale badali się pod kątem aktualnej dyspozycji. Pierwszą wartą uwagi akcją było dośrodkowanie z bocznego sektora i strzał Michała Marczaka, który jednak był niecelny. Po chwili w polu karnym faulowany był Damian Garbacik. Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Marczak. Nasz napastnik zakończył sezon ligowy z piętnastoma trafieniami.

Jeszcze przed przerwą rywale zdołali wyrównać. Dośrodkowanie z boku boiska wykorzystał Kaito Imai, który skutecznie strzelił głową. Do przerwy zatem wynik remisowy.

W drugiej połowie pierwsza dobra akcja zakończyła się bramką dla rywali. Do siatki trafił Antoni Prałat wprawiając w wielką radość całą ławkę rezerwowych swojej drużynie. W tym momencie w Koszalinie Bałtyk prowadził z Błękitnymi i było wiadomym, że Jarota musi wygrać jeśli myśli o utrzymaniu.

Goście nieco się cofnęli, a Bałtyk dążył do wyrównania. Czynił to jednak nieskutecznie. Nie brakowało dośrodkowań w pole karne. Brakowało z kolei dokładności i precyzji. Jarota wyprowadzała kontry i zdołała oddać kilka strzałów na bramkę. Wynik już nie uległ zmianie.

W środę 22 czerwca o godzinie 19:00 zagramy w Bytowie o wojewódzki Puchar Polski. Rywalem będzie Jaguar Gdańsk.

1:0 – 28′ Michał Marczak (k.)
1:141′ Kaito Imai
1:2 – 52′ Antoni Prałat
Bałtyk: Bartkowiak – Lengiewicz, Długołęcki, Garbacik, Bohm, Bożym (65′ Gołuński), Sikorski, Kośnik (65′ Wołowski), Gułajski, Brodnicki (72′ Jankowski), Marczak