04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Zapowiedź meczu z Unią Janikowo

W sobotę 4 czerwca o godzinie 17:00 Bałtyk Gdynia zagra na wyjeździe z Unią Janikowo. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego przy ulicy Głównej 40 w Janikowie.

Unia Janikowo na trzy kolejki przed końcem zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Majowe, dobre wyniki – trzy zwycięstwa i remis – wywindowały Unię na najniższy stopień podium. Zatem Unię, tak jak jesienią, podejmujemy w momencie, gdy jest na fali. Jesienią zespół z Janikowa mógł pochwalić się serią sześciu kolejnych zwycięstw. Wówczas Bałtyk przełamał tą passę i wygrał w Gdyni 2:0. Do siatki janikowian trafiali Michał Marczak i Oktawian Skrzecz.

Teraz gdynianie również mają szansę przełamać dobrą serię przeciwnika. A smak zwycięstwa w Janikowie mieliśmy okazję poznać. Właśnie poprzednia nasza rywalizacja z Unią 22 sierpnia 2020 roku zakończyła się wygraną Bałtyku. Gdynianie wygrali 4:2 a do bramki trafiali Szymon Nowicki, Michał Marczak i Igor Jankowski, a jednego gola rywale sami sobie strzelili.

Nie kryjemy, że nasz mecz w Janikowie w ten weekend jest najważniejszy, ale w cieniu tej rywalizacji odbędą się dwa inne ważne pojedynki w kontekście układu tabeli. W sobotnie południe w Koszalinie Bałtyk rozpocznie mecz z GKS Przodkowo. Dzień wcześniej, w piątek o godzinie 18:00 Świt Szczecin podejmować będzie Jarotę Jarocin. Zatem Bałtyk zagra jako ostatni z drużyn, które walczą o utrzymanie.

Przed tygodniem Bałtyk wygrywając z Kluczevią sprawił, że zespół ze Stargardu na trzy kolejki przed końcem nie ma już szans na utrzymanie. Pozostaje więc do zagospodarowania jedno miejsce spadkowe. Poniżej aktualna sytuacja w tabeli dla zainteresowanych zespołów.

13. Bałtyk 36 pkt.
14. GKS Przodkowo 32 pkt.
15. Bałtyk Koszalin 31 pkt.
16. Jarota Jarocin 30 pkt.

III liga gr. 2 – 31 kolejka
Unia Janikowo – Bałtyk Gdynia
4 czerwca, 17:00, Stadion Miejski im. Bolesława Ciesielskiego