04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Zapowiedź meczu ze Świtem Szczecin

Bałtyk Gdynia w niedzielę o godzinie 18:00 zagra w Szczecinie ze Świtem. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim Szczecin-Stołczyn przy ulicy Stołczyńskiej 100. 

Bałtyk od pięciu spotkań nie wygrał ze Świtem (1 remis i 4 porażki). Znamy jednak smak zwycięstwa nad tym zespołem i w dodatku na jego terenie. Dwukrotnie wygrywaliśmy tam 1:0. Zwycięskie gole strzelali Mateusz Kuzimski i Przemysław Czerwiński.

Biało-niebiescy oprócz przełamania serii meczów bez zwycięstwa nad Świtem, czekają również na pierwsze wyjazdowy punkty w tym roku. Do tej pory cztery porażki w delegacji.

Świt na swoim boisku rozegrał 13 spotkań: 7 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki. Ze Stołczyńskiej 100 z kompletem punktów wracali Bałtyk Koszalin (1:0), Unia Janikowo (3:2), Sokół Kleczew (1:0) i Błękitni Stargard (4:1).

W jesiennym spotkaniu w Gdyni górą był Świt. Bałtyk prowadził już 2:0, ale potem mecz nie toczył się po myśli biało-niebieskich. W dodatku od 22 minuty nasz zespół grał w dziesiątkę po tym, gdy czerwoną kartkę otrzymał Oskar Bohm. Końcowy wynik to 3:2 dla szczecinian.

30 kolejka, III liga gr. 2
Świt Szczecin – Bałtyk Gdynia
22 maja, niedziela, 18:00
Stadion Miejski Szczecin-Stołczyn, ul. Stołczyńska 100