PP: Gryf II Wejherowo – Bałtyk Gdynia 0:1

Bałtyk Gdynia wygrał 1:0 z Gryfem II Wejherowo i awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Jedynego gola strzelił Igor Jankowski w czternastej minucie dogrywki. W półfinale biało-niebiescy zmierzą się z Wierzycą Pelplin.

To była bardzo trudna przeprawa dla naszego zespołu. W pierwszych minutach Gryf II był bardzo bliski strzelenia bramki. Po błędzie naszego stopera zawodnik gospodarzy przelobował i bramkarza i bramkę. Po chwili piłka odbiła się od słupka, Michała Bartkowiaka i wyszła w pole. My na swoją okazję czekaliśmy do 35 minuty. Niecelnie jednak strzelał Mateusz Gułajski. W 39 minucie Michał Marczak zmarnował rzut karny. Trafił w słupek. To trzeci z rzędu niewykorzystany rzut karny przez Bałtyk.

W drugiej połowie, na jej samym początku, ponownie Gryf II z okazją bramkową – strzał jednak niecelny. Bałtyk zrewanżował się dwoma akcjami, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. W końcówce po rzucie wolnym zawodnik Gryfa trafił w poprzeczkę swojej bramki – samobój był blisko.

Po 90 minutach bez bramek i potrzebna była dogrywka. Po kolejnym stałym fragmencie nasi zawodnicy cieszyli się już ze zdobycia bramki, ale sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną. Tuż przed zejściem na przerwę z rzutu rożnego dogrywał Gułajski, a Igor Jankowski celnie główkował. W drugiej połowie zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. Wynik 1:0 dla Bałtyku utrzymał się do samego końca.

Gryf II Wejherowo – Bałtyk Gdynia 0:1
0:1 – 104′ Igor Jankowski
Bałtyk: Bartkowiak – Kaźmierczak, Lengiewicz, Sikorski, Bohm /ż/, Gołuński (61′ Kośnik), Wołowski, Bożym, Gułajski, Marczak (46′ Brodnicki /ż/, Jankowski /ż/

Wierzyca Pelplin – Bałtyk Gdynia

Powtarza się zatem półfinał sprzed roku. Wówczas Bałtyk w Pelplinie wygrał 2:0 po dwóch bramkach Michała Marczaka.