04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Zapowiedź meczu z KP Starogard Gdański

W sobotę o godzinie 16:00 Bałtyk Gdynia zmierzy się z KP Starogard Gdański. Spotkanie odbędzie się w Starogardzie Gdańskim na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich 1. 

Przed nami spotkanie sąsiadów z tabeli. Zagrają drużyny, które po 27 kolejkach zgromadziły 31 punktów. KP Starogard Gdański po 21 kolejkach miał 14 punktów przewagi nad strefą spadkową i zaliczka ta wydawała się całkiem pokaźna. Dziś sytuacja się znacznie zmieniła. Zespół z Kociewia w ostatnich sześciu meczach dopisał tylko dwa punkty i aktualnie ich przewaga nad strefą spadkową wynosi sześć punktów. W międzyczasie nasi sobotni rywale pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi przegrywając 2:3 z Bytovią Bytów.

Seria niepowodzeń sprawiła, że rywale zmienili trenera. 25 kwietnia Jacka Manuszewskiego zastąpił Patryk Rachwał. To były zawodnik takich klubów jak Górnik Zabrze, Widzew Łódź, Wisła Płock, GKS Bełchatów, Polonia Warszawa czy Zagłębie Lubin. Pod jego wodzą KP przegrał 0:1 ze Świtem i zremisował 0:0 z Kluczevią.

KP na swoim boisku w tym sezonie wygrał trzy spośród trzynastu spotkań. Bałtyk wygrał na wyjeździe tylko jedno spotkanie. W Starogardzie czekają na przełamanie po sześciu meczach bez zwycięstwa. Z kolei w Gdyni czekają na drugą wyjazdową wiktorię.

W drużynie przeciwnej znajdujemy trzech naszych byłych zawodników:

  • Arkadiusz Korpalski: 62 mecze, 2 bramki
  • Daniel Górski: 21 meczów, 0 bramek
  • Filip Sosnowski: 36 meczów, 3 bramki

Historia spotkań przemawia za gospodarzami sobotniego pojedynku. Do tej pory drużyny rywalizowały dziesięciokrotnie. Bałtyk wygrał czterokrotnie, a raz mecz zakończył się remisem. Dwa ostatnie spotkania na Kociewiu padły łupem KP. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:1. Historia spotkań obu drużyn znajduje się tutaj.

28 kolejka, III liga gr. 2
KP Starogard Gdański – Bałtyk Gdynia 
sobota, 8 maja, 16:00
Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny, ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1