04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wielkopolska 4:0

Bałtyk Gdynia wygrał 4:0 z Polonią Środa Wielkopolska. Do bramki rywali dwukrotnie trafił Igor Jankowski. Na listę strzelców wpisali się również Oktawian Skrzecz i Damian Garbacik.

Bałtyk Gdynia od początku miał inicjatywę w meczu. Rysowała się przewaga, ale trzeba było uważać na ataki Polonii. W 17 minucie Michał Marczak zmarnował wyborną sytuację. Pudło to mogło się zemścić, jednak średzianie także przestrzelili w wydawać się mogło prostej do wykończenia okazji bramkowej. Bramek w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.

W przerwie meczu trener Robert Reiwer dokonał trzech zmian. W ciągu 13 minut biało-niebiescy trzykrotnie znaleźli drogę do bramki – Damian Garbacik 48′ Igor Jankowski 56′ i Oktawian Skrzecz 58′. Przewaga rosła i rysowały się kolejne okazje. Po jednej z nich po raz drugi w tym meczu do bramki trafił Igor Jankowski. Na listę strzelców mogli się także wpisać Mateusz Gułajski i Jan Bożym, ale skuteczność ich zawiodła.

Bałtyk pierwszy raz od 10 października 2020 roku strzelił w lidze minimum 4 bramki. Wówczas w Gdyni biało-niebiescy pokonali 6:0 Chemika Police (Goerke 4′ Marczak 22′ 73′ Garbacik 26’k. 79′ Telicki 36′ sam.).

W dzisiejszym spotkaniu zadebiutował Marcel Brodnicki, który w Bałtyku jest od marca 2018 roku.

W tabeli biało-niebiescy przesunęli się z czternastej na dwunastą pozycję.

Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wlkp. 4:0
1:0 – 48′ Damian Garbacik
2:0 – 56′ Igor Jankowski
3:0 – 58′ Oktawian Skrzecz
4:0 – 78′ Igor Jankowski
Skład: Bartkowiak – Kapuściński (46′ Kaźmierczak), Długołęcki, Garbacik, Bohm, Gołuński (46′ Bożym), Kośnik, Sikorski, Gułajski (86′ Nowiński), Skrzecz (86′ Brodnicki), Marczak (46′ Jankowski)