Bałtyk Gdynia – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1 [bramki, relacja]

Bałtyk Gdynia wygrał z Pogonią Nowe Skalmierzyce 3:1. W sobotnie południe do siatki trafiali tylko zawodnicy z Gdyni. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Mateusz Gułajski (6′ 34′), Michał Marczak (60′) i Damian Garbacik (87′), który trafił do własnej bramki. W tabeli dopisujemy 3 punkty i aktualnie przewaga nad strefą spadkową wynosi 8 punktów.

Nasz zespół szybko objął prowadzenie. Bardzo ładnym uderzeniem popisał się Gułajski. Na kolejną sytuację bramkową czekaliśmy 20 minut. Wówczas strzelał Oskar Sikorski, jego strzał odbił bramkarz, przy dobitce również górą przeciwnik. W 34 minucie przeprowadziliśmy kontrę. Na bramkę uderzył Marczak, jego strzał odbił bramkarz i skuteczna dobitka Gułajskiego dała nam drugiego gola. Pięć minut później po dośrodkowaniu piłkę głową zgrywał Sikorski, Marczak trafił do bramki, jednak był na niewielkim spalonym i bramka nie została uznana. Pogoń w pierwszej połowie oddała jeden strzał z dystansu, który minął światło bramki.

Po zmianie stron zmarnowaliśmy bardzo dobrze zapowiadającą się kontrę. W 58 minucie Marczak zmarnował rzut karny. Jego uderzenie obronił bramkarz. Chwilę później nasz napastnik znalazł już drogę do bramki. Akcja Gułajskiego i Marczak na 3:0. W ostatnim kwadransie Pogoń śmielej zaatakowała. Stąd wzięły się dwa niecelne strzały, które w nieznacznej odległości minęły nasz słupek. W 87 minucie dośrodkowanie w pole karne, po którym Garbacik przelobował Michała Bartkowiaka.

Bałtyk Gdynia – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1
1:0 – 6′ Mateusz Gułajski
2:0 – 34′ Mateusz Gułajski
3:0 – 60′ Michał Marczak
4:0 – 87′ Damian Garbacik (sam.)
Bałtyk: Bartkowiak – Kaźmierczak, Długołęcki, Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Nowicki (10′ Wołowski), Sikorski /ż/, Gułajski (90′ Kośnik), Skrzecz (79′ Gołuński), Marczak (79′ Jankowski)