Bałtyk Gdynia – Błękitni Stargard 1:1

Bałtyk Gdynia zremisował z Błękitnymi Stargard 1:1. Bramkę dla Bałtyku strzelił Michał Marczak (28′) a dla Błękitnych Mykyta Vovchenko (90+1′).

Powtórzył się więc scenariusz z poprzedniego meczu w Gdyni z 2013 roku. Wówczas Błękitni również doprowadzili do remisu u schyłku spotkania.

4′ – zmarnowana kontra Bałtyku w sytuacji trzech na dwóch
14′ – strzał z pola karnego z lewej strony boiska nogą obronił
Bartkowiak
16′ – gdynianie domagali się rzutu karnego po zagraniu reką przez
obrońcę Błękitnych. W myśl przepisów, obrońca jest w sytuacji
uprzywilejowanej i jak nastrzeli sobie sam w rękę to gramy dalej
28′ – bramka dla Bałtyku. Podanie GDamiana Garbacika napędzające
akcję, Mateusz Gułajski do Oskara Bohma, ten wprost na głowę
Michała Marczaka i cieszyliśmy się z prowadzenia
31′ – Maciej Kaźmierczak dośrodkował na głowę Igora Jankowskiego,
ale ten przeniósł piłkę nad poprzeczką
45+1′ – akcja gości, dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzał głową i
piłka odbiła się od poprzeczki

46′ – dwie groźne akcje gości. Pierwszy strzał obronił Michał
Bartkowiak, a po rzucie rożnym piłka po strzale głową powędrowała
nad poprzeczką.
53′ – strzał Błękitnych z pola karnego w niewielkiej odległości
minął słupek
64′ – przed szansą stanął Igor Jankowski, ale złe podanie
uniemożliwiło mu oddanie dobrego strzału
70′ – wyśmienita sytuacja Michała Marczaka, ale z sześciu metrów
przeniósł piłkę nad poprzeczkę
84′ – świetny rajd Mateusza Gułajskiego, który minął czterech
zawodników, podał do Igora Jankowskiego, który miał przed sobą
tylko bramkarza, górą w tym pojedynku był golkiper drużyny gości
90+1′ – dośrodkowanie w nasze pole karne i Błękitni doprowadzili do
remisu

Bałtyk miał dziś wiele argumentów by sięgnąć po komplet punktów, jednak skuteczność bardzo szwankowała. Nasz zespół może mówić o utracie dwóch punktów. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale dziś zemściły się niewykorzystane sytuacje i to u rywali po ostatnim gwizdku mógł się pojawić delikatny uśmiech.

Bałtyk Gdynia – Błękitni Stargard 1:1 (1:0)
1:0 – 28′ Michał Marczak
1:1
– 90+1′ Mykyta Vovchenko

Bałtyk: Bartkowiak – Kaźmierczak, Długołęcki /ż/, Garbacik, Bohm /ż/, Gułajski, Wołowski, Skrzecz, Bożym, Jankowski, Marczak

Za tydzień Bałtyk ma przerwę – walkower 3:0 po tym, jak wycofała się Elana Toruń.