04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Bałtyk Gdynia – GKS Przodkowo 3:0

Bałtyk Gdynia wygrał 3:0 z GKS Przodkowo. Spotkanie było dosyć wyrównanym widowiskiem, a o zwycięstwie naszej drużyny zadecydowała skuteczność. Dwie bramki Bałtyk strzelił po stałych fragmentach. Kropkę nad „i” postawiono po kontrataku.

Przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy upamiętniono ś.p. Jana Pieszko, byłego zawodnika i trenera Bałtyku Gdynia.

W pierwszej połowie trzykrotnie sami sobie sprawialiśmy kłopoty. Niefrasobliwość obrońców mogła zamienić się w gola dla GKS Przodkowo. Bałtyk miał dwie godne uwagi akcje. Strzał głową Michała Marczaka obronił na rzut rożny bramkarz. Druga okazja to bramka. Po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Oskara Sikorskiego, który z bliska trafił do bramki.

W drugiej połowie lewym skrzydłem popędził Mateusz Gułajski i Oktawian Skrzecz miał okazję na podwyższenie prowadzenia. Dobrze jednak interweniował Patryk Kamola. Rywale groźnie odpowiedzieli. Piłka po uderzeniu głową nieznacznie minęła nasz słupek. Kilka chwil później było 2:0 dla Bałtyku. Po rzucie rożnym piłkę głową po raz drugi skierował Sikorski. Rywale się nie poddawali i wyprowadzali ataki. Z bliska strzelał Robert Hirsz, ale na wysokości zadania stanął Michał Bartkowiak, który sparował piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym ponownie Bartkowiak wykazał się refleksem. Po drugiej stronie boiska Bałtyk znów groźny po stałym fragmencie gry. Głową uderzał Mateusz Długołęcki, ale tym razem Kamola nie dał się pokonać.

Rywale często wyżej atakowali i nadarzały się okazje do kontr. Jedną z nich zmarnował Gułajski. W kolejnej spisał się już dobrze rozgrywając do Skrzecza, który wyłożył piłkę do pustej bramki Marczakowi.

Bardzo cieszy zwycięstwo w tak ważnym meczu. Dzięki temu aktualnie nad strefą spadkową mamy 7 punktów przewagi (pod uwagę bierzemy bilans gier bezpośrednich z GKS Przodkowo).

Ostatni raz różnicą minimum trzech bramek wygraliśmy 26 września 2020 r. W Gdyni pokonaliśmy 6:0 Górnika Konin.

Bałtyk Gdynia – GKS Przodkowo 3:0 (1:0)
1:0 – 21′ Oskar Sikorski
2:0 – 60′ Oskar Sikorski
3:0 – 87′ Michał Marczak

Bałtyk: Bartkowiak /ż/ – Lengiewicz /ż/, Długołęcki, Garbacik, Bohm, Ossowski /ż/, Sikorski, Nowicki, Gułajski (90’ Kośnik), Skrzecz, Marczak