04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Juniorzy walczą o awans do Ligi Makroregionalnej

W dniu dzisiejszym zespół juniorów SKS Bałtyk Gdynia zmierzy się w pierwszym meczu barażowym o awans do Ligi Makroregionalnej. Będzie to pierwszy z kroków jakie trzeba uczynić aby awansować do Centralnej Ligi Juniorów U18. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Marka Marciniaka będzie dzisiaj zespół Chojniczanki Chojnice. Trenerowi juniorów naszego Klubu zadaliśmy krótkie pytania przed tym spotkaniem:

Przed drużyną juniorów SKS Bałtyk Gdynia bardzo ważna część sezonu baraże do Ligi Makroregionalnej. Jak Pan jako trener podchodzi do tych spotkań i jakie są nastroje w zespole? 

Dla nas każda część sezonu i każdy pojedynczy mecz jest tak samo ważny. Jako zespół mamy doświadczenie w spotkaniach barażowych. Pozytywne emocje i dodatkowa koncentracja wśród chłopaków są w takich chwilach naturalne.

Chojniczanka Chojnice będzie przeciwnikiem SKS Bałtyk Gdynia w pierwszej rundzie. Czy jest to trudny przeciwnik?

Chojniczanka to dobry zespół. W sezonie zasadniczym pokazali jednak, że nie są nieomylni i można ich pokonać. Jesteśmy gotowi do rywalizacji.

Czy zamierza Trener jakoś szczególnie zmotywować swój zespół prze nadchodzącymi meczami barażowymi?

Chłopaki są bardzo zmotywowani od pierwszego dnia treningowego w tym sezonie. Ich samodzielna praca na treningach i gra w konkretnych meczach sprawia, że moim jedynym zadaniem jest zadbać o to, żeby w swoim stylu potrafili zaskoczyć przeciwnika. Wierzę, że tak będzie.

Zespół juniorów SKS Bałtyk Gdynia w sezonie zasadniczym uplasował się na drugim miejscu tuż za Lechią Gdańsk. Młodzi zawodnicy naszego Klubu zdobyli 23 punkty nie przegrywając żadnego meczu i odnotowując przy tym 9 wygranych i dwa remisy. Drużyna trenera Marka Marciniaka wykazała się najlepszą skutecznością wśród wszystkich zespołów występujących w I lidze wojewódzkiej A1 Grupa 2. Zdobywając aż 82 dwie bramki w dziewięciu spotkaniach co daje średnią 9,1 bramki na mecz! W defensywie nasz zespół także był bardzo dobry, tracąc jedynie 13 bramek. Baraże jednak rządzą się swoimi prawami. Trzeba wykazać się koncentracją i motywacją o której powiedział nam trener Marciniak. Całemu zespołowi życzymy powodzenia!

SKS Bałtyk Gdynia vs. Chojniczanka Chojnice 

Sobota 30/10/2021

Godzina: 19:00

Narodowy Stadion Rugby, ul. K. Górskiego 10 #wGdyni