Bałtyk Gdynia – Pogoń II Szczecin 2:1 [skrót]

Zwycięstwem 2:1 zakończył się pojedynek Bałtyku Gdynia z Pogonią II Szczecin. To było siódme z rzędu zwycięstwo biało-niebieskich nad rezerwami Pogoni jakie rozgrywano w Gdyni. Sześć ostatnich meczów kończyło się jednobramkową wygraną.

Lepiej mecz zaczęli przyjezdni. Idealne dośrodkowanie na nos, między dwóch naszych obrońców i ładny strzał głową Arona Stasiaka dał prowadzenie Portowcom. Nasz zespół ze zdwojoną siłą odpowiedział po pół godzinie gry. Obie bramki padły po rzutach rożnych w odstępie sześciu minut. Do siatki trafiali Oskar Sikorski i Michał Marczak.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli goście. Oddali cztery strzały, ale mijały one światło bramki. Bałtyk starał się kontrować, wyprowadzał swoje ataki. Blisko szczęścia był Marczak, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca. Im bliżej końca meczu, tym Pogoń częściej gościła pod naszym polem karnym. Wykończenie akcji jednak nie przynosiło pożądanego dla nich rezultatu. Emocje mógł wygasić Oskar Bohm, ale pomylił się uderzając z dystansu do pustej bramki. Ostatnie sekundy były trochę nerwowe, ale ostatecznie wynik z pierwszej połowy udało się utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego.

Kolejny mecz zagramy w sobotę 4 września w Stargardzie z Błękitnymi o godzinie 13:00. Do Gdyni na mecz zapraszamy 8 września na godzinę 17:00 gdy będziemy rywalizować z Elaną Toruń.

Bałtyk Gdynia – Pogoń II Szczecin 2:1
0:1 – 7’ Aron Stasiak
1:1 – 30’ Oskar Sikorski
2:1 – 36’ Michał Marczak

Bałtyk Gdynia: Bartkowiak – Kapuściński, Lengiewicz, Garbacik, Brzuzy, Skrzecz, Sikorski, Wołowski (60′ Bohm), Gułajski (72′ Gołuński), Goerke (72′ Nowicki), Marczak
żółte kartki: Gułajski, Wołowski, Bohm, Skrzecz