Relacja z meczu z Wierzycą Pelplin

Bałtyk Gdynia awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Biało-niebiescy w Pelplinie wygrali 2:0 po dwóch golach Michała Marczaka.

Już w 5 minucie nasz zespół objął prowadzenie. Z dystansu uderzył Mateusz Goerke, piłka odbiła się od poprzeczki i skuteczną dobitkę zanotował Michał Marczak. W kolejnych minutach Bałtyk dążył do podwyższenia prowadzenia, ale brakowało skutecznego wykończenia nadarzających się okazji. Najlepszą miał Adam Gołuński, ale ostatecznie nie trafił w światło bramki. Gospodarze przedzierali się w nasze pole karne i po jednej z akcji piłka minęła słupek w niewielkiej odległości.

Po zmianie stron na uwagę zasługują trzy strzały Wierzycy, ale nasi obrońcy wespół z bramkarzem wychodzili z opresji obronną ręką. Gdy Bałtyk już zaatakował, uczynił to skutecznie i strzał w słupek Adriana Machola dobił ponownie Michał Marczak. Rywale się nie załamali i dochodzili do kolejnych pozycji strzeleckich, ale tego dnia Michał Bartkowiak nie dał się pokonać. Bałtyk odpowiedział sytuacją sam na sam, ale tym razem Marczak przegrał pojedynek z bramkarzem.

Bałtyk po dwunastu latach ponownie zagra w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Wówczas w 2009 roku lepsza była Bytovia II Bytów, która wygrała w dwumeczu 1:0.

W finale biało-niebiescy spotkają się z Powiślem Dzierzgoń, które w półfinale pokonało na wyjeździe Spartę Sycewice 3:0. Finał zostanie rozegrany w Pelplinie w środę 9 czerwca o godzinie 17:00.

Wierzyca Pelplin – Bałtyk Gdynia 0:2 (0:1)
0:1 – 5′ Michał Marczak
0:2 – 69′ Michał Marczak

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Biedrzycki, Garbacik, Liberacki – Demianchuk, Wołowski (68 Machol) – Gołuński (64′ Poręba), Goerke (64′ Dziadkowiec), Gułajski (90 Andryszak) – Marczak
żółta kartka: Garbacik