Relacja z meczu z Polonią Środa Wlkp.

Bałtyk Gdynia przegrał 0:1 z Polonią Środa Wielkopolska. Jedynego gola strzelił w 54 minucie Bartosz Bartkowiak.

W pierwszej połowie Bałtyk oddał trzy celne strzały. Dwukrotnie próbował Marcin Poręba, ale uderzenia nie mogły zaskoczyć bramkarza Polonii. Natomiast Szymon Nowicki mógł zaskoczyć golkipera gości, który ostatecznie silny strzał z dystansu sparował na rzut rożny. Polonia stworzyła dwie bardzo dobre okazje strzeleckie, ale górą był Michał Bartkowiak.

Drugą połowę mocniej rozpoczęli przyjezdni. Trzeci raz w tym meczu został sprawdzony Bartkowiak i dzięki niemu wciąż było 0:0. Chwilę później jednak skapitulował po precyzyjnym strzale Bartosza Bartkowiaka. Polonia się cofnęła i z czasem przewaga biało-niebieskich rosła. Zaowocowała ona w okazję bramkową Michała Marczaka, ale jego strzał obronił bramkarz Polonii.

Bałtyk oddał w tym meczu sześć celnych strzałów, Polonia cztery. Rywale w swoich okazjach byli groźniejsi i jedną z sytuacji zamienili na gola.

Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:0)
0:1 – 54′ Bartosz Bartkowiak

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki, Gołuński (60′ Jankowski), Wołowski (78′ Demianchuk), Goerke, Gułajski (64′ Buławski), Poręba, Marczak
żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Lengiewicz, Liberacki

Następny mecz Bałtyk zagra w Toruniu z Elaną – sobota, 17 kwietnia, godzina 14:00.

Przekaż 1% podatku na SKS Bałtyk Gdynia. Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać w odpowiednim miejscu:

• nr KRS: 0000270261
  • cel szczegółowy: BAŁTYK GDYNIA 1786