04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Wielkanoc to czas nadziei i odrodzenia, uczuć które napełniają nas wiarą i siłą w pokonywaniu trudności, zwłaszcza w czasach pandemii. To dzięki takim momentom jesteśmy w stanie z ufnością patrzeć w przyszłość. Wierzyć, że już niedługo ponownie się zobaczymy, uściśniemy dłoń, przytulimy.

Pandemia koronawirusa to szczególnie trudny czas dla osób starszych, które często mogą liczyć tylko na siebie. Pomoc dla nich oferują kolejne instytucje i organizacje. Oprócz środków finansowych, potrzebni są wolontariusze. Wielkanocny symbol życia i nadziei, w ramach kampanii społecznej #dzielmysiędobrem, powędrował w ręce kombatantów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wspieranych m.in. przez inicjatora kampanii – Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. W wielkanocną akcję włączyli się zawodnicy Stowarzyszenia Klubu Sportowego Bałtyk Gdynia. Grający na co dzień w pierwszej drużynie sportowcy wręczyli świąteczne upominki kombatantom mieszkającym na terenie Gdyni, wywołując na ich twarzach uśmiech, często dużo bardziej cenniejszy niż dobra materialne.

– Osoby, które w trudnych czasach pandemii potrzebują wsparcia, są wokół nas, w całym kraju. Tak jak przy pierwszej oraz drugiej fali pandemii w ramach akcji #dzielmysiedobrem pomagamy jak możemy – komentuje Adam Meller – Prezes Zarządu morskiego Portu  Gdynia S.A.

– Radość, którą możemy sprawić w ten nadchodzący świąteczny czas, to gest solidarności i wsparcia z którym przychodzimy do zasłużonych w walce o naszą niepodległość, prawdziwych bohaterów – dodaje Adam Meller.

– Bardzo się cieszymy, że Bałtyk Gdynia mógł przyłączyć się do kampanii społecznej #dzielmysiedobrem i wywołać uśmiech na twarzach kombatantów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej dzięki drobnemu gestowi. Pamiętajmy o tym aby w tych trudnych czasach wspierać się wzajemnie. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, pogody w sercu, wiary, miłości oraz rodzinnej atmosfery i wszelkiej pomyślności – mówi Jacek Paszulewicz – Prezes SKS Bałtyk Gdynia. 

W tym trudnym czasie Port Gdynia nie zapomina o zasłużonych dla historii Polski członkach lokalnej społeczności. Pamięć o ludziach walczących o wolność kraju nie może skończyć się na uroczystościach upamiętniających ich zasługi. W Gdyni i okolicach mieszka wielu zasłużonych, o których szczególnie warto się zatroszczyć, gdyż znajdują się w grupie wysokiego ryzyka.

Znaleźliśmy się w trudnym czasie, wymagającym solidarności i jedności w działaniu wszystkich. W walce z niewidzialnym wrogiem konieczne jest zaangażowane każdego. W codziennym życiu musimy mieć na względzie, że nasze działania mają wpływ na całe społeczeństwo. Bądźmy odpowiedzialni i wspierajmy się jak tylko możemy.