04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Sparing z Gryfem Wejherowo

W czwartek 1 kwietnia Bałtyk Gdynia zagra mecz kontrolny z Gryfem Wejherowo. Spotkanie odbędzie się w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby. Początek o godzinie 17:00. 

W rundzie jesiennej obie drużyny zmierzyły się w ligowym starciu w Wejherowie. Górą był Gryf, który wygrał 3:0. Na koniec rundy zasadniczej Bałtyk i Gryf znaleźli się na przeciwległych biegunach. Biało-niebiescy utrzymali się w ósemce, natomiast Gryf walczyć będzie o utrzymanie.

Sytuacja w grupie A, czyli mistrzowskiej jest wciąż otwarta, ale Radunia ma zapas pięciu punktów nad Świtem i osiem nad Polonią. Najprawdopodobniej między tą trójką rozegra się sprawa awansu. Czwarta Elana do lidera traci 19 punktów.

W dolnej części tabeli walka o utrzymania zapowiada się bardzo ciekawie. Z urzędu spada siedem drużyn. Liczba ta może urosnąć nawet do dziesięciu, ponieważ strefa spadkowa w II lidze może objąć wszystkie drużyny z naszego makroregionu. Lech II Poznań znajduje się w strefie spadkowej, a tuż nad kreską są Błękitni Stargard i Olimpia Grudziądz. Aktualnie Gryfowi do bezpiecznej strefy brakuje pięciu punktów.

Sparing
Bałtyk Gdynia – Gryf Wejherowo
1 kwietnia 2021 r. godz. 17:00
Narodowy Stadion Rugby
Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 10