Remis na koniec rundy zasadniczej. Bałtyk w ósemce.

Bałtyk Gdynia zremisował 1:1 z Polonią Środa Wielkopolska. Bramkę dla gości strzelił Piotr Skrobosiński (12’), a dla biało-niebieskich Maciej Buławski (66’). Obaj strzelcy bramek kończyli mecz z czerwoną kartką. Rundę zasadniczą skończyliśmy na siódmej pozycji. Runda finałowa dla naszej grupy rozpocznie się 7 kwietnia. Grupa drużyn z miejsc 9-22 do gry wróci 10-11 kwietnia. Terminarz poznamy na początku nowego tygodnia.

W pierwszej połowie jedyne znaczące zagrożenie w polu karnym stworzyli przyjezdni z Wielkopolski. Pierwszy celny strzał w meczu od razu wylądował w siatce. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Piotr Skrobosiński zdobył bramkę głową. Drugą okazję bramkową miał Krzysztof Biegański, ale dobrze interweniował Michał Bartkowiak. W 45 minucie faulowany był Michał Marczak. Faul na tyle brutalny, że sędzia wycenił go na czerwoną kartkę. Strzelec bramki dla Polonii udał się do szatni. Bałtyk w pierwszej części spotkania bez zagrożenia pod bramką rywali.

Polonia jako pierwsza w drugiej połowie stworzyła okazję strzelecką. O centymetry z piłką minął się Bartosz Bartkowiak, który starał się wykorzystać podanie wzdłuż bramki. Bałtyk odpowiedział po dwunastu minutach. Akcję napędził Fabian Lengiewicz. W pole karne dośrodkował Szymon Nowicki. Do bezpańskiej piłki dopadł Maciej Buławski, który nie dał szans bramkarzowi. W 82 minucie rywale groźnie uderzyli z rzutu wolnego, ale dobrze interweniował Bartkowiak. Chwilę później siły się wyrównały. Drugą żółtą kartkę otrzymał Buławski i obie drużyny grały w dziesiątkę. W 90 minucie celny strzał gości sprzed pola karnego obronił Bartkowiak. W ostatniej minucie meczu z rzutu wolnego groźnie dośrodkował Adrian Liberacki, ale bramkarz Polonii do końca czuwał nad lotem piłki i nie dał się pokonać.

Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)
0:1 – 12’ Piotr Skrobosiński
1:1 – 66’ Maciej Buławski

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki, Gołuński (45’ Gułajski), Demianchuk (61’ Biedrzycki), Wołowski, Buławski, Poręba (46’ Jankowski), Marczak
żółte kartki: Lengiewicz, Buławski (ż,ż/czk 84′)

Przekaż 1% podatku na SKS Bałtyk Gdynia. Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać w odpowiednim miejscu:

• nr KRS: 0000270261
  • cel szczegółowy: BAŁTYK GDYNIA 1786