Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Gdynia 0:1

Gdyński Bałtyk wygrał w Kołobrzegu 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Michał Marczak (89′).

To był wyrównany pojedynek. Klarownych sytuacji bramkowych było niewiele. Dość powiedzieć, że oglądaliśmy tylko dwa celne strzały. Pierwszy w 84 minucie – bez problemów obronił Michał Bartkowiak. Biało-niebiescy uderzyli w światło bramki raz i to wystarczyło do zwycięstwa. Po dalekim dośrodkowaniu w pole karne piłka spadła pod nogi Michała Marczaka, który uderzył nie do obrony.

Wcześniej oglądaliśmy z obu stron kilka niecelnych strzałów. W pierwszej połowie Bałtyk, a dokładnie Marcin Poręba uderzył w słupek, zaś Kotwica w poprzeczkę. W drugiej części meczu strzelał praktycznie tylko nasz zespół. Bliscy szczęścia byli Maciej Buławski i Maksym Demianchuk.

To było pierwsze, a więc historyczne zwycięstwo w Kołobrzegu. W poprzednich siedmiu meczach dwa zremisowaliśmy i pięć przegraliśmy.

Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 – 89′ Michał Marczak
Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Machol, Gołuński (85′ Szpucha), Wołowski, Demianchuk, Buławski (69′ Gułajski), Poręba, Marczak
żółte kartki: Machol, Garbacik