Sparing #6: Bałtyk Gdynia – GKS Wikielec 2:3

W szóstym meczu kontrolnym Bałtyk przegrał z trzecioligowym GKS Wikielec 2:3. Bramki dla gdynian strzelili Bartosz Ossowski i Igor Jankowski. Za tydzień ostatni sparing. Zagramy w sobotę 27 lutego z Gryfem Wejherowo. Do rozgrywek ligowych wrócimy 6 marca (sobota). W Kołobrzegu o godzinie 15:00 zagramy z Kotwicą.

Wynik meczu otworzyli goście, którzy po rzucie rożnym strzelili bramkę po uderzeniu głową. Bałtyk wyrównał po znakomitym uderzeniu Bartosza Ossowskiego. Dośrodkował Adrian Liberacki, a Ossowski przyłożył z woleja. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. W kolejnych minutach częściej atakowali biało-niebiescy. Dwukrotnie próbował zza pola karnego Marcin Poręba. Na dwa strzały zdecydował się również Oskar Kardaś. Szczególnie przy drugiej próbie było groźnie, ale skutecznie interweniował bramkarz gości. W innej sytuacji centrostrzał Ossowskiego zatrzymał się na słupku.

Po zmianie stron straciliśmy podobną bramkę do pierwszej. Dośrodkowanie w pole karne i strzał głową. Znów musieliśmy odrabiać straty i udało się to zrealizować. Po naszym rzucie rożnym piłka tylko na chwilę opuściła pole karne. Mikołaj Kośnik dograł do Igora Jankowskiego, który przytomnie się zachował, przyjął futbolówkę i pokonał bramkarza. W odpowiedzi goście mieli rzut karny, który obronił Marcin Matysiak. W 78. minucie faulowany był Poręba. Za to przewinienie zawodnik rywali otrzymał czerwoną kartkę. Jako że to sparing, z ławki rezerwowych wszedł jego zastępca i nadal graliśmy po jedenastu. Końcówka należała do drużyny z Wikielca. Poprzeczka, skuteczny rzut karny i ponownie strzał w poprzeczkę.

Bałtyk Gdynia – GKS Wikielec 2:3 (1:1)

0:1 – 12′ Michał Bartkowski
1:1 – 17′ Bartosz Ossowski
1:2 – 55′ Patryk Rosoliński
2:2 – 69′ Igor Jankowski
2:3 – 86′ Patryk Szczepański (rzut karny)

Bałtyk: Bartkowiak (46’ Matysiak), Kardaś, Sobczak, Biedrzycki (46’ Kazimierczak) Liberacki, Ossowski (32’ Własny, 60’ Kośnik), Dziadkowiec (46’ testowany), Goerke, Poręba (83’ Dziadkowiec), Szpucha (46’ testowany), Jankowski

Dotychczasowe sparingi Bałtyku Gdynia

• 1:3 Sokół Ostróda | II liga (Szymon Nowicki)
  • 1:0 Olimpia Elbląg | II liga (Adam Gołuński)
  • 5:2 Bytovia Bytów | II liga (2 Michał Marczak, Adam Gołuński, Mateusz Gułajski, Gracjan Szpucha)
  • 0:1 Concordia Elbląg | III liga
  • 0:0 Olimpia Grudziądz | II liga
  • 2:3 GKS Wikielec | III liga (Bartosz Ossowski, Igor Jankowski)