04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Jerzy Jastrzębowski do końca 2021 roku

Trener Jerzy Jastrzębowski pozostaje u steru drużyny SKS Bałtyk Gdynia. Wygasająca z końcem grudnia umowa została przedłużona o rok. Jerzy Jastrzębowski objął Bałtyk 4 stycznia 2020 roku.

W kończącym się roku trener Jerzy Jastrzębowski poprowadził biało-niebieskich w 23 oficjalnych spotkaniach: 18 meczów ligowych (8 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek) i 5 pojedynków pucharowych (4 zwycięstwa i 1 porażka). Bałtyk po rundzie jesiennej zajmuje piątą pozycję w III lidze gr. 2.

Jerzy Jastrzębowski prowadził również nasz zespół w latach 2006-2009. W trzech pełnych sezonach Bałtyk pod jego wodzą rozegrał 105 oficjalnych spotkań: 96 ligowych (61 zwycięstw, 19 remisów, 16 porażek) i 9 pucharowych (5 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki). Sezon 2008/2009 zakończył awansem do II ligi.

Łącznie trener Jastrzębowski do tej pory poprowadził Bałtyk w 128 meczach (78 zwycięstw, 25 remisów, 25 porażek)

Trener Jastrzębowski to uznana firma zarówno na Pomorzu jak i w Polsce. Pracując od lat na rzecz Bałtyku wpisuje się w politykę klubu i skutecznie realizuje postawione przed nim cele. Rok temu postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko i trener temu sprostał, najpierw z dużą dozą szczęścia uratował zespół przed degradacją, a w obecnym sezonie realizuje cel jakim, jest awans do pierwszej ósemki. Znam się z trenerem od 1995 roku i uważam, że nie powiedział w piłce jeszcze ostatniego słowa. Wierzymy w trenera Jastrzębowskiego i zespół. Liczymy, że na wiosnę zagramy w grupie mistrzowskiej, a od lipca 2021 będziemy mogli przed zespołem i sztabem szkoleniowym stawiać kolejne ambitne cele – powiedział prezes Bałtyku Gdynia Jacek Paszulewicz.

Tym samym sztab trenerski pozostaje w dotychczasowym kształcie:
Trener: Jerzy Jastrzębowski
Asystent trenera: Robert Reiwer
Trener bramkarzy: Dariusz Grubba
Kierownik drużyny: Adam Tomaszewski
Fizjoterapeuta: Patryk Ferenc