04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

PP: Bałtyk z awansem do kolejnej rundy [skrót]

Zwycięstwem 6:2 (2:0) zakończyło się wyjazdowe spotkanie z GKS Sierakowice. Mecz został rozegrany na boisku w Kamienicy Królewskiej. Trzy bramki strzelił Igor Jankowski, dwie dorzucił Damian Garbacik i raz na listę strzelców wpisał się Adrian Machol.

Bałtyk od początku spotkania atakował i stwarzał sytuacje bramkowe. Najczęściej strzelał Igor Jankowski, który po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 25 minucie. Po chwili strzałem z dystansu wynik podwyższył Damian Garbacik.

Po zmianie stron gospodarze strzelili kontaktowego gola, ale błyskawicznie dwubramkowe prowadzenie przywrócił Adrian Machol. Kolejne minuty to przede wszystkim akcje biało-niebieskich, ale i GKS Sierakowice nie pozostawało dłużne. Kolejne dwa gole strzelił Igor Jankowski i z rzutu karnego do siatki trafił Damian Garbacik. Rywale odpowiedzieli skuteczną akcją, po której strzelili swojego drugiego gola.

V runda Pucharu Polski
GKS Sierakowice – Bałtyk Gdynia 2:6 (0:2)
0:1 – 25’ Igor Jankowski
0:2 – 30’ Damian Garbacik
1:2 – 57’ Jakub Hoffmann
1:3 – 59’ Adrian Machol
1:4 – 65’ Igor Jankowski
1:5 – 79’ Igor Jankowski
1:6 – 83’ Damian Garbacik (k.)
2:6 – 88’ Daniel Radomski

Bałtyk: Bartkowiak – Kardaś, Lengiewicz, Garbacik, Włoch, Ossowski (83′ Buławski), Biedrzycki (63′ Demianchuk), Dziadkowiec, Machol, Bartlewski (46′ Poręba), Jankowski