04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Bałtyk – Chemik, przełamać serię bez zwycięstwa

W sobotę o godzinie 19:30 Bałtyk Gdynia zmierzy się z Chemikiem Police. Spotkanie odbędzie się w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby przy ulicy Kazimierza Górskiego 10.

Tydzień temu Bałtyk Gdynia przegrał pierwszy mecz w sezonie – Radunia 0:1. Chemik z kolei odniósł pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach – Pomorzanin 1:0. Chemik na koncie ma zwycięstwo, dwa remisy i siedem porażek. Strzelił 5 bramek, a stracił 26. W delegacji zdobył jeden punkt remisując w pierwszej kolejce 0:0 w Swarzędzu w rywalizacji z Unią. Zespół z Polic zajmuje dwudzieste miejsce.

Gdynianie po porażce w Stężycy spadli z trzeciego miejsca na czwarte. Na podium, z lepszym bilansem bramkowym, wskoczył Świt. Po pierwszej przegranej w lidze biało-niebiescy w środę pojechali do Łęczyc na pojedynek pucharowy. Zwycięstwo 4:1 z Zenitem dało awans do V rundy i po weekendzie czekamy na wyniki losowania rywala w kolejnej rundzie.

Historia spotkań z Chemikiem 4-7-7 (20:27) pokazuje, że nie jest to dla nas wygodny przeciwnik. W ostatnich czterech spotkaniach dwukrotnie zremisowaliśmy i dwukrotnie przegraliśmy strzelając w tych meczach jednego gola.

11. kolejka – III liga, gr. 2
Bałtyk Gdynia – Chemik Police

10.10.2020 sobota, 19:30
Narodowy Stadion Rugby, ul. Kazimierza Górskiego 10