04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Radunia – Bałtyk, mecz o wicelidera

W sobotę 3 października o godzinie 15:00 Bałtyk Gdynia zmierzy się w Stężycy z Radunią. Obie drużyny zgromadziły tyle samo punktów. Lepszy bilans bramkowy Raduni sprawia, że zajmuje drugą pozycję. Nasz zespół plasuje się na najniższym stopniu podium.

Bałtyk i Radunia zgromadzili po 21 punktów. Rywale szli jak burza wygrywając trzy mecze różnicą czterech bramek, a w połowie września na swoim terenie pokonali Flotę aż 8:1. Po serii siedmiu zwycięstw przyszły dwie porażki: 0:1 z Polonią i 1:2 z Pomorzaninem. Z kolei biało-niebiescy starają się nie przegrywać. Bilans wynosi 6-3-0. Nasze mecze miały różny przebieg i bywało tak, że mimo niekorzystnego wyniku, ostatecznie wywalczono remis.

Radunia była stawiana wśród głównych kandydatów do awansu. I tak dalej jest. Wprawdzie traci sześć punktów do Polonii, ale przed nami mnóstwo meczów i obraz tabeli może się wiele razy pozmieniać. Na dziś sytuacja wygląda tak, ze Bałtyk i Radunia walczą o pozycję wicelidera. Remis może jednak sprawić, że obie drużyny pogodzi Świt Szczecin, o ile wygra swój pojedynek z Kotwicą.

Nasz dzisiejszy przeciwnik to druga drużyna pod względem liczby zdobytych bramek. Mają ich na koncie 28. Do siatki trafiało w sumie dziesięciu zawodników, co świadczy o sile i wszechstronności tej drużyny. Najczęściej trafiał Dawid Retlewski – 9. Po cztery gole mają Dawid Cempa i Jakub Letniowski.

Drużynę Raduni prowadzi nasz były trener – Sebastian Letniowski. W jego kadrze znajduje się trzech byłych zawodników naszego klubu: Radosław Stępień (10 meczów), Kacper Tułowiecki (14) i Jakub Letniowski (25/2 gole).

W obu drużynach zabraknie po jednym zawodniku, który pauzuje za otrzymaną czerwoną kartkę. Z naszej strony jest to Sebastian Bartlewski, który decyzją Komisji Dyscyplinarnej otrzymał karę pauzy w dwóch spotkaniach, a po stronie gospodarza dzisiejszego meczu jest to Paweł Wojowski.

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Wynika to z faktu, że powiat kartuski znajduje się w czerwonej strefie jeśli chodzi o sytuację pandemiczną.

Radunia planuje przeprowadzić relację live z dzisiejszej rywalizacji.