Relacja z meczu Bałtyk – Górnik 6:0

Bałtyk Gdynia wygrał 6:0 z Górnikiem Konin. Nasz zespół dokonał rzeczy niesłychanej strzelając pięć bramek grając w osłabieniu po tym, gdy w pierwszej połowie czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Bartlewski.

Pierwszy strzał w meczu oddali goście. Piłka w nieznacznej odległości minęła słupek. Nasza odpowiedź była konkretna i zakończona bramką. Dwa podania rozmontowały defensywę gości i na listę strzelców wpisał się Igor Jankowski (podawał Adam Gołuński). W kolejnych minutach trwała wymiana akcji. Górnik częściej meldował się w okolicach naszego pola karnego, ale wykończenie akcji nie było na najwyższym poziomie. Z naszej strony okazje strzeleckie mieli Adam Gołuński (obrona bramkarza) i Mateusz Gułajski (obok bramki). Kapitan Bałtyku, Sebastian Bartlewski, otrzymał czerwoną kartkę w 38 minucie i przyjezdni mocniej przycisnęli. Do przerwy wynik jednak się nie zmienił.

Po przerwie, w siódmej minucie, Bałtyk podwyższył na 2:0 za sprawą Mateusza Gułajskiego i nerwy związane z grą w dziesiątkę mogły znacznie zmaleć. Górnik mając przewagę zawodnika starał się nawiązać jeszcze walkę, ale raz po raz nadziewał się na kontrataki gdynian. Biało-niebiescy byli niezwykle skuteczni i powiększali swoją przewagę. Licznik zysków zatrzymał się na cyfrze sześć. Z tyłu udało się zachować czyste konto. Do siatki trafiali Adam Gołuński (po podaniu Mateusza Gułajskiego), Mateusz Gułajski (po podaniu Igora Jankowskiego), Maksym Demianchuk (po podaniu Sebastiana Dziadkowca) i Sebastian Dziadkowiec (po podaniu Bartosza Ossowskiego).

Po dziewięciu kolejkach Bałtyk zajmuje trzecie miejsce. Zrównał się punktami z Radunią Stężyca, z którą przyjdzie nam rywalizować w najbliższą sobotę o godzinie 15:00. Samodzielnym liderem z sześcioma punktami przewagi nad Bałtykiem i Radunią jest Polonia Środa Wielkopolska.

Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 6:0 (1:0)
1:0 – 7’ Igor Jankowski
2:0 – 52’ Mateusz Gułajski
3:0 – 64’ Adam Gołuński
4:0 – 73’ Mateusz Gułajski
5:0 – 83’ Maksym Demianchuk
6:0 – 90’ Sebastian Dziadkowiec

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Machol (90’ Włoch), Gołuński (70’ Poręba), Demianchuk, Goerke (46’ Biedrzycki), Gułajski (83’ Ossowski), Bartlewski, Jankowski (75’ Dziadkowiec).