04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Historia meczów z Górnikiem Konin

W sobotę 26 września o godzinie 19:30 Bałtyk Gdynia zagra dziewiąty mecz w tym sezonie w ramach drugiej grupy III ligi. Rywalem będzie Górnik Konin. Przyglądamy się rywalizacji obu drużyn.

Historia spotkań sięga końcówki lat 60-tych poprzedniego wieku. W kadrze biało-niebieskich między innymi tacy zawodnicy jak Tandecki, Narzyński, Białowiec, Betlejewicz. Pierwszy mecz między Bałtykiem i Górnikiem zakończył się podziałem punktów. Przez kilka sezonów biliśmy się na poziomie III ligi.

Następnie mieliśmy dwudziestojednoletnią przerwę i do wzajemnych potyczek wróciliśmy w latach 90-tych na poziomie II ligi. Bałtyk reprezentowali tacy zawodnicy jak M.Biskup, Dubicki, Skrzypczak, Golecki, Szura, Goszkoderia, Podgórniak, Gliński, Pudysiak.

Kolejne mecze miały miejsce po blisko dwudziestoletniej przerwie i od sezonu 2016/17 rywalizujemy regularnie.

Jednym z najbardziej zapamiętanych spotkań było to 14 kwietnia 2018 roku. Wówczas zawodnik rezerwowy Górnika chcąc przyspieszyć grę swojej drużyny wszedł na boisko i podał piłkę swojemu bramkarzowi. Piłka zmierzała na aut bramkowy. Decyzja – rzut karny. Do dziś film ten służy sędziom jako materiał szkoleniowy.

1967/1968 – III liga
12.11.1967 Górnik Konin – Bałtyk Gdynia 2:2 (Tandecki, Banach)
23.06.1968 Bałtyk Gdynia – Zagłębie Konin 3:0 (Kędzia 2, Bożek)

1968/1969 – III liga
06.10.1968 Bałtyk Gdynia – Zagłębie Konin 1:1 (Kowalewski)
18.05.1969 Zagłębie Konin – Bałtyk Gdynia 3:2 (Kowalewski, Przyjemczak)

1969/1970 – III liga
05.10.1969 Bałtyk Gdynia – Zagłębie Konin 1:0 (Kowalewski 55′)
17.05.1970 Zagłębie Konin – Bałtyk Gdynia 2:1 (Rudnicki)

1971/1972 – III liga
08.08.1971 Zagłębie Konin – Bałtyk Gdynia 2:0
25.03.1972 Bałtyk Gdynia – Zagłębie Konin 2:1 (Betlejewicz 32′ Trzaskała 33′)

1972/1973 – III liga
10.09.1972 Bałtyk Gdynia – Zagłębie Konin 2:0 (Unton 32′ Puzdrowski 60′)
29.04.1973 Zagłębie Konin – Bałtyk Gdynia 1:2 (Z.Nowacki 8′ Z.Rozborski 50′)

1994/1995 – II liga
15.10.1994 Górnik Konin – Bałtyk Gdynia 1:0
21.05.1995 Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 1:1 (T.Nowacki 26′)

1995/1996 – II liga
08.10.1995 Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 4:2 (Skrzypczak 27′ 82′ Klajnszmit 35′ Pudysiak 56′)
22.05.1996 Górnik Konin – Bałtyk Gdynia 4:0

1999/2000 – PP
15.09.1999 Bałtyk Gdynia – KP Konin 2:3 dogr. (Sapiński 26′ Pudysiak 59′)

2016/2017 – III liga
11.09.2016 Górnik Konin – Bałtyk Gdynia 0:3 (Ruszkul 16′ 51′ Bejuk 47′) || BRAMKI
12.04.2017 Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 2:2 (Bejuk 62′ Ruszkul 83′) || SKRÓT

2017/2018 – III liga
09.09.2017 Górnik Konin – Bałtyk Gdynia 3:4 (Kuzimski 6’k. Duda 34′ Juliusz Letniowski 40′ 78′)
14.04.2018 Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 2:1 (Duda 25′ Kuzimski 75’k.) || BRAMKI

2018/2019 – III liga
02.09.2018 Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 3:0 (Korpalski 12′ Duda 35′ Zieliński 90′) || BRAMKI
06.04.2019 Górnik Konin – Bałtyk Gdynia 1:4 (Marczak 15′ Bartlewski 49′ 80’k. Czerwiński 61′) || BRAMKI

2019/2020 – III liga
12.10.2019 Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 3:4 (Kazimierowicz 39′ 69′ Bartlewski 77′) || BRAMKI

Bilans – 22 mecze: 11 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek; bramki  44:34