04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Finał obchodów 90-lecia Bałtyku Gdynia

W sobotę świętowaliśmy 90-lecie naszego klubu. Po dniu pełnym wrażeń:  festynie, meczu oldbojów i spotkaniu Bałtyku z Jarotą obchody przeniosły się do jednej z sopockich restauracji. Zebrani goście podczas uroczystej kolacji byli świadkami wręczania wyróżnień i nagród dla działaczy, sportowców, Sponsorów oraz Partnerów Bałtyku Gdynia.

Zwieńczeniem dnia i całej uroczystości były wybory  sportowca i piłkarza 90-lecia Bałtyku Gdynia. Sportowcem 90–lecia, zebrane gremium, jednogłośnie wybrało Władysława  Kozakiewicza, który ostatecznie tego dnia nie mógł zaszczycić nas swoją obecnością. W rozmowie telefonicznej medalista olimpijski z Moskwy podziękował wszystkim uczestnikom naszych obchodów oraz pogratulował innym wyróżnionym sportowcom.

Piłkarzem 90-lecia został wybrany Piotr Rzepka, który w barwach Bałtyku rozegrał najwięcej meczów w ekstraklasie i strzelił najwięcej bramek na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W sumie Piotr Rzepka z mewą na piersi rozegrał 233 spotkania, w których strzelił 34 bramki.

Wśród wyróżnionych osób i firm byli między innymi  partnerzy z Energa Grupa Orlen, Gdyńskiego Centrum Sportu, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa, Prezydent i Wiceprezydent miasta Gdynia, Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, byli działacze i wieloletni pracownicy klubu a także Józef Stopyra wieloletni Prezes SKS Bałtyk Gdynia, który równocześnie został Honorowym Prezesem Bałtyku Gdynia.

Laureatom gratulujemy!

Spotkanie prowadził znany dziennikarz Włodzimierz Machnikowski.

Każdy z wyróżnionych otrzymał specjalnie zaprojektowaną pamiątkową statuetkę wyprodukowaną przez naszego partnera firmę S&A. Niepowtarzalne, numerowane 90 sztuk statuetek wykonanych z  selekcjonowanego Granitu Nero, na którym zamocowano symbol klubowy – mewę, wykonaną z polerowanej stali szlachetnej nawiązując materiałem do historycznych korzeni klubu – Stoczni Gdynia.

W trakcie uroczystości odbyła się emocjonując licytacja wybranych numerów statuetek. Ceną wywoławczą była data powstania naszego klubu a więc 1930 złotych. Najwyższą cenę uzyskała statuetka numer  1, a szczęśliwy nabywca musiał za nią uiścić kwotę 11500 złotych. Kolejne najwyższe kwoty uzyskano za statuetki nr 90, 2 oraz nr 3.

Informujemy, że nadal istnieje możliwość nabycia pozostałych numerów statuetek. Wszelki informacje udzielane są drogą mailową sks@baltykgdynia.pl.