Bałtyk nie zwalnia tempa. Zwycięstwo po bramce Jankowskiego.

Bałtyk Gdynia wygrał 1:0 (0:0) z Pogonią II Szczecin. Gola na wagę trzech punktów strzelił Igor Jankowski (61’). Biało-niebiescy po pięciu kolejkach z dorobkiem trzynastu punktów zajmują trzecie miejsce.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie oddać takiego uderzenia, po którym bramkarze mogliby mieć duże kłopoty. Nie oglądaliśmy też bardzo dobrych okazji bramkowych. W sytuacjach 5:4 na rzecz gości.

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni. Wypracowali sobie dwie bardzo dobre okazje, ale dwukrotnie obronną ręką wychodził Michał Bartkowiak. Po drodze jeszcze był jeszcze strzał zza pola karnego, który nieznacznie minął słupek. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Od drugiej obrony naszego bramkarza do bramki Igora Jankowskiego minęły 23 sekundy. Asystę zanotował Adrian Machol.

Bałtyk mógł podwyższyć prowadzenie, ale Michał Marczak w 82 minucie zmarnował rzut karny. Przy strzale lekko się poślizgnął i w rezultacie przeniósł piłkę nad porzeczką. Trwała wymiana ciosów. Pogoń II próbowała wyrównać, ale stale byliśmy po bezpiecznej stronie i nie było z ich strony groźnych strzałów. Bałtyk kontrował, ale brakowało dokładności. Następnie przed kolejną okazją stanął Marczak, ale z bliska przestrzelił.

Mecz zakończył się zwycięstwem 1:0. Podtrzymano zwycięską serię domowych pojedynków z rezerwami Pogoni. Wynosi ona pięć. Wygraliśmy pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 12 września o godzinie 17:00. Będziemy świętować 90-lecie klubu. Zagramy na Stadionie Miejskim przy Olimpijskiej. W najbliższych dniach będziemy podawać kolejne szczegółowe informacje.

Bałtyk Gdynia – Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0)
1:0 – 61’ Igor Jankowski

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki, Gołuński (46’ Machol), Biedrzycki (79’ Goerke), Dziadkowiec (46’ Jankowski), Gułajski, Bartlewski, Marczak (88’ Demianchuk)

żółte kartki: Sebastian Bartlewski, Adrian Machol, Adrian Liberacki